fb pixel 12 čínských obchodů, ze kterých vám bude přecházet zrak – G.cz
Vyhledávání

12 čínských obchodů, ze kterých vám bude přecházet zrak

Fotograf Richard John Seymour zachytil na svých snímcích obchody v největší tržnici na světě. Málem ho v ní z přemíry podnětů šmejklo.

Radka Pružinová
Radka Pružinová 1.3.2016, 11:57

Prodejní plocha tržnice v čínském městě Yiwu v centru východní provincie Če-ťiang se rozkládá na ploše stovek kilometrů čtverečních. Najdete v ní zhruba 62 000 stánků s více než 400 000 produkty od přibližně 100 000 dodavatelů.

Richard John Seymour, který se sem vypravil z Londýna, ji dvakrát procházel s foťákem na krku nepřetržitě čtyři dny. Přesto nestihl vidět vše. Vedlejším efektem jeho potulování po tržnici bylo smyslové přetížení. Tolik podnětů na jedné hromadě totiž nenajdete nikde jinde na světě. Překvapilo ho, jak je celý "organismus" dynamický a živoucí. Všude se navíc rojily děti prodejců (Seymour navštívil tržnici v době letních prázdnin) a hlavně kupující. Těch si sem denně najde cestu více než 40 000. Přijíždějí z celého světa.

Fotografie jsou součástí konceptuální série Spotřeba. „Věřím, že čím dál tím více definujeme prostředí, které nás obklopuje, spíše než jako prostor samotný - ve smyslu budov a architektury, prostřednictvím věcí a zařízení, které si kupujeme a kterými se obklopujeme. Rád bych toto sdělení prosadil univerzálněji,“ dodal Seymour.

1. Ráj pro kuchtičky

2. Plastové dětství

3. Nech na hlavě

4. Z toho bychom vykvetli

5. Snad neobživnou

6. A tyhle snad už vůbec ne

7. Kdo nemá nášivku, jako by nebyl

8. Nebuď náfuka

9. Talíře, které nestojí talíř

10. Plyšová myš a další havěť

11. Santa je úchyl

12. Knoflíkáři

A TADY máte 14 fajnových výrobků, které možná znáte z tržnice.

Podobné články

Doporučujeme

Další články