fb pixel William H. Macy jim vyhrožoval vraždou psů, když ho neobsadí: 10 důvodů, proč by bratři Coenové měli být vašimi nejmilejšími filmaři – G.cz
Vyhledávání

William H. Macy jim vyhrožoval vraždou psů, když ho neobsadí: 10 důvodů, proč by bratři Coenové měli být vašimi nejmilejšími filmaři

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Filmy bratří Coenových jsou chytré, trochu komplikované, ale neskutečně zábavné a překypují černým humorem. Takže přesně jako naše články!

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková Aktualizováno 20.2.2023, 11:04

Ve dvou se to lépe táhne

Rozhodně, pokud jste Joel a Ethan Coenovi, tvůrčí bratři, duo filmařů, které dokazuje, že rodinná spolupráce může být plodná a dlouholetá. Jeden víc píše scénáře, druhý spíš režíruje, výsledné dílo ale tvoří spolu. Tihle dva jsou filmovými autory jak stvořenými pro čtenáře Géčka, jejich hlavním poznávacím znamením je totiž inteligentní černý humor a příběhy plné neskutečných (a neskutečně zajímavých) postav. Prostě jako u nás na webu.

Nedávno navíc dávali v televizi jeden Coenovic kousek s názvem Nesnesitelná krutost. Je potřeba si říct, že výtvory těchto bratrů jsou často dostatečně kultovní na to, aby si zasloužily vlastní článek; platí to bezpochyby o Big Lebowskim, ale taky třeba o naší oblíbené komedii Po přečtení spalte.

Zrovna Nesnesitelná krutost ale není tím nejsilnějším želízkem v ohni, a tak jsme tentokrát nevybrali mnoho zajímavostí o jednom počinu, ale naopak několik snímků z dílny Ethana a Joela Coenových, které byste měli vidět, pokud se tak ještě nestalo. Na desítku tipů se podívejte sem:

A tady 10 skvěle tupých zvířecích hororů, po jejichž zhlédnutí vyhodíte psa z domu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články