fb pixel Home office nemusí být zádrhel, ale ráj! Pracujte z postele a choďte po bytě nazí – G.cz
Vyhledávání

Home office nemusí být zádrhel, ale ráj! Pracujte z postele a choďte po bytě nazí

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Pracovat z domova neboli mít home office je pro některé lidi bezesporu sen, který se ale ne každému dokáže vyplnit. Těžko budete dělat například práci prodavačky nebo zedníka z domova, tedy pokud nebudete mít e-shop a stavět svůj dům. V dobách karantény kvůli koronaviru se však stalo něco převratného. Čeští šéfové a majitelé firem, kteří se ještě na začátku roku chrtili o homeoffice, jsou najednou svolní.

Martin Miko
Martin Miko 16.3.2020, 11:30

Práce z domova je vysvobození

„...A když se budu při práci z domova snažit, tak mi ho možná šéf nechá už navždy.“ - tato myšlena určitě problikla s myslích nejednoho z karantenních zaměstnanců, kteří měli to štěstí, a jejich práce lze vykonávat z domova. Home office se samozřejmě týká i nás redaktorů. Předem bych rád upozornil na to, že tento článek byl psán z vyhřáté postele, zatímco vedle v kuchyni se vařil čaj a pekl toast.

Těchto 8 zaručených důvodů, proč je práce z domova lepší než vysedávání v kanceláři během celoplošné karantény, vás i vašeho šéfa přesvědčí o tom, že to budete chtít taky.

1. 100% karanténa od otravných kolegů

Kromě toho, že jste chráněni v teple domova od možné nákazy zákeřným koronavirem, tak navíc nepotkáte žádného z vašich kolegů. Jasně, že většina z nich je super, ale pak tam jsou tací, kteří například vypijí poslední dávku kafe nebo se v openspace velmi rádi nahlas hádají nebo vás prudí s dotazy, což vás může rušit při vaší práci. My máme naštěstí dobrý kolektiv, ale co vy?

2. Můžete makat úplně nazí

V zaměstnání bohužel panuje nějaká ta „štábní kultůra“, která vás nutí mít na sobě alespoň triko s hloupým nápisem a kalhoty. Při práci z domova máte výhodu v tom, že můžete chodit v podstatě v čemkoliv. Stačí být tedy sám doma a zatáhnout závěsy. Nakonec zjistíte, že trávit doma čas na „Adama a Evu“ je vlastně super.

3. Žádné dovážkové služby vám neutečou

Přesně tak. Navíc je na tom skvělé to, že je karanténa, takže cokoliv vám dopravci přivezou, a je jedno jestli jde o jídlo, balík nebo nákup, tak to nechají za dveřmi. To v překladu znamená, že máte vše na dosah a jako bonus se s nikým neuvidíte a nebudete muset s nikým mluvit, protože to je pro všechny bezpečnější.

4. Můžete zlepšit své kuchařské schopnosti

Zatímco někteří musí stále chodit do práce a jíst obědy v kantýnách, tak vy si můžete udělat geniální jídlo přímo z domova. S přehledem si zvládnete udělat dvanáctihodinový hovězí vývar, který jste před spaním v noci začali vařit a na oběd už bude ideální. Totéž platí o například pomalu tažených žebrech, pečeních nebo výpečcích. Udělejte si to hezké, dokud můžete.

5. Ušetříte čas cestováním

Ne každý má to štěstí, že bydlí vedle svého zaměstnání. V případě home office budete mít najednou mnohem víc času na sebe, protože nebudete muset cestovat do zaměstnání a zpátky. To je fůra času, která se dá využít například ke zkouknutí seriálu, zavolání rodičům nebo ke cvičení.

6. A co ten klid? K nezaplacení

V případě, že bydlíte sám nebo jsou vaši spolubydlící/partneři v práci, tak si v pracovní době zajisté užijete božského klidu, který s sebou práce z domova přináší. Z vašeho domova se stane zen a vy uslyšíte maximálně tak projet automobil venku. Navíc si můžete pustit i vaši oblíbenou hudbu nebo potichu poslouchat zprávy na ČT24.

7. Záchod jen pro vás

Není nic horšího než obsazená toaleta v práci, která dokáže znepříjemnit život mnoha lidem. Tady máte navíc jistotu, že na vaší míste budete celý den sedět jen vy a nikdo jiný. V dobách karantény a strašení s viry to vaše zadnice zaručeně ocení.

8. Zpestřete si den trochou alkoholu

Toto samozřejmě nedoporučujeme všem, ale ti, kteří pod vlivem alkoholu zvládají pracovat, mohou otevřít lahváče nebo lahev oblíbeného vína a posilnit svojí kreativitu douškem kvalitního pití. Ano, na pracovišti je alkohol zakázán, jenže vy jste doma. A víte, co říká Tomáš Ortel: „Můj dům, nůj hrad!“.

Podobné články

Doporučujeme

Další články