fb pixel
Vyhledávání

We Will Rock You vznikla mnohem dřív: 5 historických nepřesností, které Bohemian Rhapsody rádi odpouštíme

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Film Bohemian Rhapsody trhá žebříčky návštěvnosti kin a podle mnohých (včetně nás) si může představitel Mercuryho Rami Malek pomalu, ale jistě udělat na poličce místo na Oscara. I přes velkou snahu tvůrců ale snímek obsahuje několik historických chyb. V následujícím článku uvedeme některé skutečnosti na pravou míru.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 14.11.2018, 16:07

Na úvod říkáme, že uvedené nepřesnosti v žádném případě nedělají z Bohemian Rhapsody špatný film, právě naopak. Upravení životního příběhu pro scénář je základním předpokladem natočení kvalitního životopisného snímku – kdyby se totiž mělo postupovat úplně přesně podle skutečnosti, tak by průměrný bio-pic musel trvat kolem 5 hodin a především by se jednalo spíš o dokument.

1.We Will Rock You vznikla o několik let dříve

Ve filmu je ukázáno, jak Brian May vymyslel nejslavnější píseň pro masy, hymnickou We Will Rock You. Scénárista zasadil vznik písně do roku 1980, kdy už měl Freddie Mercury pod nosem svůj později ikonický knír. Ve skutečnosti kapela nahrála song už v roce 1977 pro své šesté album News of The World.

2. Freddie Mercury nebyl první člen Queen se sólovou kariérou

Pozor, spoiler! Rozhodujícím momentem filmu je scéna, kdy Freddie oznamuje zbytku kapely, že podepsal vlastní nahrávací smlouvu se společností CBS Records a vydává se na sólovou dráhu. Mercury ale nebyl první, kdo nahrál sólovou desku – první byl bubeník Roger Taylor, který vydal svoje první album Fun In Space v roce 1981. Taylora následoval Brian May v roce 1983 se svým projektem Brian May+Friends pod kterým vydal EP Star Fleet Project. Mercury byl tak se svým Mr. Bad Guy z roku 1984 až třetí.

3. Koncert Live Aid nebyl reunionem kapely

„Nehráli jsme spolu celé roky,“ prohlašuje bubeník Roger Taylor, hraný Benem Hardym, ve filmu před kultovním koncertem na Live Aid. Queen ale před zmíněným benefičním koncertem strávili více než rok na turné k albu The Works – od srpna 1984 do května 1985 odehráli po celém světě od Británie přes Jižní Afriku až po Japonsko celkem 48 koncertů. Poslední koncert The Works Tour v japonské Osace a vystoupení ve Wembley během Live Aid od sebe dělily pouhé dva měsíce.

4. Vystoupení na Live Aid bylo o něco delší

Koncert na Live Aid je často považován za nejlepší vystoupení celé události i jeden z nejlepších momentů kapely Queen. Během 21 minut odehráli Queeni šest písní, ve filmu uvidíte ale jen čtyři z nich. Nedojde na hitovou We Will Rock You, ani na zamilovanou Crazy Little Thing Called Love, během které hrál Mercury na kytaru.

5. Mercury nevěděl, že má AIDS, až do roku 1987

Podle filmu Mercury věděl, že má AIDS, již v roce 1985, nicméně ve skutečnosti se svou diagnózu dozvěděl až více než dva roky poté. V následujících letech se jeho stav zhoršoval, ale Freddie v práci nepolevoval. Poslední album Queen Innuendo vyšlo v únoru 1991, pouhých devět měsíců před zpěvákovou smrtí.

A pro opravdové fandy - víte, proč jsou poslední klipy Queen s Freddiem Mercurym černobílé?

Podobné články

Doporučujeme

Další články