fb pixel Vzpomínka na emo mládí v Praze! Nejslavnější finská rocková kapela The Rasmus vystoupí na podzim v Lucerně – G.cz
Vyhledávání

Vzpomínka na emo mládí v Praze! Nejslavnější finská rocková kapela The Rasmus vystoupí na podzim v Lucerně

+ DALŠÍ 4 FOTKY + DALŠÍCH 5 FOTEK

Finsko je nejenom kolébkou skvělých hokejistů, ale také hudebníků. The Rasmus jsou toho pravděpodobně nejlepším příkladem. Pokud vám unikl jejich březnový pražský koncert, nemusíte truchlit. Letos se k nám zamíří tato rocková legenda ještě jednou, a to 24. října, kdy to rozbalí ve velkém sále Lucerny. Pojďme si připomenout jejich největší hity.

Václav Roman
Václav Roman 28.5.2019, 09:21

Chystá se turné Dead Letters

Slavná finská rocková kapela The Rasmus bude koncertovat v Praze v rámci turné, kterým oslavuje 15 let od vydání přelomové desky Dead Letters. Právě toto album bylo pro skupinu velmi důležité, zajistilo jí totiž celosvětovou slávu a učinilo z ní nejznámější finskou hudební skupinu. The Rasmus se chystají v rámci připravovaného turné, které startuje na konci září 2019 v Hamburku, přehrát kompletně celé toto album naživo. Obsahuje například hit "In The Shadows“.

In The Shadows

Ze stejné desky pochází také singl Guilty.

Guilty

Na albu Dead Letters najdete také skladbu First Day of My Life, která patří rovněž mezi ty, které skupině zajistily světovou proslulost.

First Day of My Life

Začátky na střední

Skupina se dala dohromady už v roce 1994, členové kapely byli tehdy středoškoláci a nejprve vystupovali pod názvy Sputnik a Atilla. Na Rasmus se přejmenovali až později. V rodné Finsku se proslavili už svou první deskou, kterou vydali v roce 1996 a jmenovala se Peep. Prosadili se i se svým druhým studiovým albem Playboys. Úspěch za hranicemi jim zajistilo album Into (2001), které bylo populární také v Dánsku a Německu. Najdete na něm například skladbu Chill.

Chill

Pak už následovalo veleúspěšné album Dead Letters, po kterém přišla deska Hide from the Sun (2005), z které je například hit No Fear.

No Fear

Kde koupit lístky?

Pokud chcete finský rockový nářez zažít naživo, tak přijďte 24. října 2019 do pražské Lucerny. Vstupenky na Dead Letters Tour 2019 je možné pořídit například v síti Ticketmaster. Základní cena je 1105 korun.

A ujít by vám neměl ani koncert kapely New Order.

Podobné články

Doporučujeme

Další články