fb pixel Vzpomínáte si na Vitase? Z ruského eunucha se stalo meme i vystupující na Tomorrowlandu – G.cz
Vyhledávání

Vzpomínáte si na Vitase? Z ruského eunucha se stalo meme i vystupující na Tomorrowlandu

Zdroj: Facebook.com/ Vitas-official page

Když se řekne jméno Vitas, automaticky by se vám měl vybavit bizarní ruský zpěvák s hláskem eunucha, který se v minulých letech kvůli svému projevu stal častým terčem vtipů a memes. Není divu, že ho kvůli jeho hlasovým predispozicím v Číně přezdívají jako „prince delfíního hlasu“. Dnes Vitas slaví 42. narozeniny, což je podle sci-fi románu Stopařův průvodce po galaxii odpověď na základní otázku života, vesmíru... a vůbec.

Martin Miko
Martin Miko 19.2.2021, 15:52

Legenda internetu s delfíním hlasem

Jméno Vitalij Vladasovič Gračov vám pravděpodobně nic neřekne, ale prosté Vitas už zřejmě ano. Tento ruský klenot narozený v Litvě se před pár lety stal internetovým bizárem, který proletěl celý internet se svým videoklipem 7th Element. Tajuplný zpěvák s kosmickým vzhledem má na sobě bílý rolák a na hlavě vesmírnou helmu a zpívá tak vysokými tóny hlasu do taneční hudby, že má člověk pocit, že komunikuje s velrybami.

Podle Wikipedie je však tento umělec velmi úspěšný, avšak jeho hudbu je poměrně těžké definovat. Žánrově bychom ji mohli definovat jako kombinaci taneční muziky, techna, popu, house a jazzové hudby. Podobným způsobem bychom mohli definovat i například britskou kapelu Jamiroquai, ale věřte, že Vitas je oproti kultovnímu projektu Jay Kaye vzdálen asi tisíc světelných let. Vitas přesto na Východě slaví obrovský úspěch a dlouhodobě se mu daří. Populární je kromě Ruska i například v Číně, kde si zahrál ve filmu Mulan a navíc do filmu přispěl nazpívaným soundtrackem. V roce 2011 měl dokonce tour v sedmi největších městech Severní Ameriky.

V roce 2019 vystoupil na tanečním festivalu Tomorrowland, kam si ho pozval jeden z headlinerů celé akce – Timmy Trumpet. S tímto světoznámým hudebním producentem zde poprvé představili svou společnou píseň a samozřejmě došlo i na Vitasův nejpopulárnější hit. Video má na YouTube skoro 38 milionů zkouknutí.

Pokud jste si mysleli, že tento člověk nemá varlata, tak jste na omylu. V roce 2006 se totiž oženil se Světlanou Gračjovou a o dva roky později se jim narodila dcera Alla. V roce 2015 pak ohlásili příchod druhého potomka – syna Maxima.

Při poslechu Vitasovy tvorby si člověk může jen povzdychnout a říct si, že žijeme ve zvláštní době, kde vám ke slávě stačí mít vesmírný kostým a začít do mikrofonu vzdychat vysokým hlasem. Vitas však není žádný pozér. Kromě zpívání se věnuje hře na piano a akordeon a svou hudbu vydává pod vydavatelstvím Universal Music Group, což značí, že se nejedná o žádného amatéra.

Podobné články

Doporučujeme

Další články