Vyzývat politiky na férovku se nevyplácí: Mlátičkám Dominika Feriho hrozí až 3 roky vězení – G.cz
Vyhledávání

Vyzývat politiky na férovku se nevyplácí: Mlátičkám Dominika Feriho hrozí až 3 roky vězení

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Případ dubnového napadení českého poslance Dominika Feriho (TOP 09) se podle vyjádření mluvčí uherskohradišťské policie Mileny Šabatové posunul o krok vpřed. Útočníkům, kteří během ochutnávky vína v obci Boršice napadli nejmladšího českého poslance, hrozí až 3 roky vězení za ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví.

Martin Miko
Martin Miko 29.5.2019, 11:49

Mlátit politiky se nevyplácí

S napadáním politiků se v poslední době doslova roztrhl pytel. Zatímco v dubnu letošního roku byl na koštu vína v Boršicích napaden poslanec Dominik Feri (TOP 09), minulou sobotu byl pro změnu v metru zmlácen volební lídr SPD v senátních volbách Ladislav Jakl, na kterého si počíhali dva neznámí útočníci.

Ale zpět k napadenému Ferimu. Oběma útočníkům (otec a syn) hrozí až tříleté vězení. Policie je podezřívá z ublížení na zdraví ve stádiu pokusu a výtržnictví, kterého se dopustili během oblíbené vinařské akce na uherskohradišťsku. Tuto informaci uvedla mluvčí policie Milena Šabatová v tiskové zprávě.

Co se tehdy stalo? Mladší z útočníků přistoupil k Ferimu a po optání, zda-li je to skutečně on, ho začal bezdůvodně pěstně napadat. Potyčka postupně přerostla v hromadnou šarvátku, do které se zapojil i otec výtržníka. Jako „bonus“ byl Feri pořezán na zádech, za což mohl parapet nebo střep. Útok bude prošetřen ve zkráceném přípravném řízení (forma trestního stíhání) během následujících dvou týdnů a je možné, že mužům bude uložen i podmíněný trest nebo domácí vězení. O tom rozhodne státní zástupce.

Po napadení Feriho se na internetu strhla smršť nenávistných komentářů a každý člověk a médium v této zemi se k tomuto incidentu vyjádřili. Totéž pravděpodobně můžeme očekávat i poté, co padne rozsudek. To se zas jednou ukáže to lepší v nás. Nemůžeme se dočkat.

A zde vás překvapí, že řecký jogurt v Česku brzy přestane existovat, protože nemá nic společného s Řeckem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články