Vysvětlení bláznivých akcí Jaroslava Foldyny? ČSSD zjevně touží dohnat TOP 09 v preferencích – G.cz
Vyhledávání

Vysvětlení bláznivých akcí Jaroslava Foldyny? ČSSD zjevně touží dohnat TOP 09 v preferencích

Hamáček hraje vysokou hru + DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Když vešlo ve známost, že do Prahy přijedou kontroverzní motorkáři z Nočních vlků, bylo jasné, že se to asi neobejde úplně bez dramatu. Že se o něj postará místopředseda ČSSD Jaroslav Foldyna, a že to bude tak šťavnaté, o tom se nám ale ani nesnilo.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.5.2018, 11:24

Čau lidi, sem vlastenec!

"Pan premiér v demisi říká ´Čau lidi!´, tak já to zkusim, po ňom, čau lidi! Hele, tak sem se dočet, že..." Těmito slovy začíná podivné video divoce mrkajícího a popotahujícího místopředsedy ČSSD Jaroslava Foldyny, které se před několika hodinami objevilo na jeho Facebooku. Je to Foldynova reakce na výzvu šéfa ČSSD Jana Hamáčka, který spolustraníka vyzval k omluvě za chování na akci Nočních vlků, ruské motorkářské skupiny, která do Česka přijela uctít památku sovětských vojáků, kteří padli za 2. světové války.

Foldyna už se s Nočními vlky (kteří mají blízký vztah s Vladimirem Putinem a Kreml spolek až do loňska podporoval také finančně) dříve sešel a je jejich fanouškem. Na události v Praze se objevilo dost aktivistů proti nacionalistickému motorkářskému gangu protestujících a Foldyna se s nimi pustil do křížku, do jednoho i strčil. To Hamáčkovi přijde jako nepřípustné jednání pro někoho v tak vysoké politické funkci, a má recht.

Foldyna na nahrávce ovšem vysvětluje, že fakt neví, za co by se vlastně měl omlouvat. Kromě toho mluví také o aktivistech plánujících majdan, o poplacených médiích, vlastenectví, posranosti z neziskovek, imigrantech... No prostě je to jako z random generátoru projevů Tomia Okamury, a proto také video na sociálních sítích způsobilo menší poprask. Hamáček si kvůli tomu Foldynu volá na kobeček.

Ať už to s bouchačem Foldynou dopadne jakkoliv, je jasné, že o virální hit tohoto týdne je postaráno. Místopředseda ČSSD je muž rázný, na videu to ale vypadá, že mu brzo rupne žilka v mozku. Tak si říkáme, co za tím vším vlastně stojí a nakonec jsme došli jen k tomu, že se sociální demokracie, pro kterou je to jen další v řadě škraloupů z posledních několika týdnů, možná rozhodla dohnat ve volebních preferencích TOP 09, která na tom, jak víme, není úplně nejlépe. Jestli to tak je, tak jen tak dál, zatím to celkem funguje. Jak se už od volby poněkud nevýrazného Hamáčka do čela strany často ozývá ve facebookových komentářích, RIP ČSSD...

A tady čtěte něco víc o Nočních vlcích.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu