fb pixel Výběr dobrých zpráv: Adam Sandler bude český kosmonaut, do Mekáče se vrátila Sýrová sezóna – G.cz
Vyhledávání

Výběr dobrých zpráv: Adam Sandler bude český kosmonaut, do Mekáče se vrátila Sýrová sezóna

Zdroj: McDonald's, Netflix

Koronavirus, schválení protipotratového zákona a následné masové demonstrace v Polsku, nepokoje v Nigérii, teroristické útoky ve francouzských kostelech... A ještě k tomu je zima a prší. Nemáte už těch depresivních věcí dost? Vracíme do hry pravidelný týdenní přehled dobrých zpráv! Alespoň do doby, než se to všechno přežene.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.11.2020, 10:52

McSamžák je zpátky!

Začneme něčím, co potěší milovníky fast foodu a především pak řetězce McDonald's. Všichni víme, že nad dva cheese s malou porcí kuřecích nugetek na zakousnutí není, ale jestli existuje tématické menu, které Mekáč vážně vymazlil a těší se opravdu velké popularitě, pak je to Sýrová sezóna. A právě ta se nyní vrátila. A s ní nejen legendární Swiss King, ale také McSmažák, který si zejména Češi vážně oblíbili. Už máte svou dávku nezdravého tuku?

Adam Sandler bude hrát českého kosmonauta

Adam Sandler se zabydlel na Netflixu. Po nečekaně povedeném dramatu Drahokam a typicky sandlerovské komedii Hubieho Halloween natočí americký komik pro streamingovou službu další snímek. Tentokrát by vás to mělo zajímat i v případě, že nejste Sandlerovým fanouškem - půjde totiž o adaptaci knihy českého spisovatele Jaroslava Kalfaře Kosmonaut z Čech. Hlavním hrdinou je Jakub Procházka, který jako jediný letí na misi k tajemnému mraku mezi Zemí a Venuší – a mezitím se mu na domovské planetě rozpadá život. Procházku si zahraje právě Sandler. Jedním z producentů snímku je jiná hollywoodská hvězda, herec Channing Tatum a na režisérskou sesli se posadí tvůrce oceňovaného seriálu HBO Černobyl Johan Renck. Tohle by mohlo být dobré!

Pražská knihovna je on-line a zdarma

Česká vláda tomu sice neříká lockdown, ale reálně zažíváme lockdown. Řada lidí má teď výrazně více volného času, za jakou cenu, to v dobrých zprávách rozmazávat nebudeme... Každopádně! Chodit na procházky v tomhle počasí nebo do zblbnutí zírat na Netflix se taky nedá pořád. Co takhle raději knihu? Pražská knihovna na neblahou situaci zareagovala tak, že nově nabízí zdarma virtuální členství. Stačí, aby vám bylo více než 15 let a měli jste české občanství, můžete se bezplatně zaregistrovat a otevřít si tak přístup k více než třem tisícům e-knih, které v rámci akce knihovna uživatelům poskytne skrze BookPort. Toto členství pak platí po dobu jednoho roku. Pro neregistrované čtenáře je tu pak klasická e-knihovna.

Netflix pro milovníky divadel

Když jsme nakousli ten Netflix - možná, že se rádi díváte, ale ne na filmy a seriály. Možná patříte spíš k fanouškům divadla. Pak vás jistě nadchne nový český videoportál Dramox. Měsíční předplatné činí 299 korun (celoroční 2990), což je v porovnání s pravidelnými návštěvami divadel opravdu pakatel. Dramox nabízí záznamy divadelních představení z více než 30 scén z celého Česka, včetně třeba brněnské Husy na provázku nebo vyhlášeného Dejvického divadla. 55 % výtěžku z předplatného pak tvůrci portálu pošlou tvůrcům divadelních her, kteří už podruhé v tomto roce přišli o možnost hrát před živým publikem.

Podobné články

Doporučujeme

Další články