fb pixel Lepší než mít pekáč, dám si radši Mekáč... Jídla, která ochutnáte jen v zahraničních McDonaldech – G.cz
Vyhledávání

Lepší než mít pekáč, dám si radši Mekáč... Jídla, která ochutnáte jen v zahraničních McDonaldech

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Vzpomínáte si na scénu z filmu Pulp Fiction, když Vicent Vega v autě vypráví příběh o tom, že v Holandsku dávají na hranolky místo kečupu majonézu? Možná byste se divili ale například ve Vietnamu vám v Mekáči dají rýži. A co třeba česká lidovka McBůček? Ten by například v Izraeli neměl žádnou šanci.

Martin Miko
Martin Miko 15.4.2020, 07:57

McDonald je labyrint světa

Před 65 lety v americkém Des Plines v Illinois otevřel českoamerický podnikatel Ray Kroc první restauraci McDonald, o čemž nás poučil i životopisný film Zakladatel, ve kterém si zahrál Michael Keaton. Kroc postupně dokázal vybudovat nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. Pobočky McDonaldu se zároveň teritoriálně dokáží přizpůsobit, což většina lidí ani neví.

Je to tak. Jiný kraj, jiný mrav. A to platí i v McDonaldu, který se ochotně v jednotlivých zemích přizpůsobuje lidským chutím v podstatě odjakživa. Jen si vzpomeňte na české lidovky McKřen nebo McBůček. Vždyť ještě před pár lety jsme jedli Maestro Bohemia s uzenými oštiepkmi. V následující galerii si ukážeme, jak rozdílná jídla si můžete v tomto legendárním fast foodu objednat napříč světem. Ano, je jasné, že na dovolené v zahraničí je hromada lokální kuchyně vždy na prvním místě, zatímco McDonald až na tom posledním, jenže není tomu vždycky tak, jak si myslíte.

Stejně se všichni shodneme na tom, že nejlepší je a bude sýrová sezóna. No nemáme pravdu?

Podobné články

Doporučujeme

Další články