fb pixel Vskutku kuriózní letní story: Příběh české rodinky, která uvízla 3 dny v Polsku, si zaslouží zfilmovat – G.cz
Vyhledávání

Vskutku kuriózní letní story: Příběh české rodinky, která uvízla 3 dny v Polsku, si zaslouží zfilmovat

Zdroj: Facebook.com

Z příběhu české rodinky, která se rozhodla, že navštíví Baltské moře a při cestě domů se jí porouchalo auto, se stala story léta 2019, která si zaslouží zfilmovat. Další rozměr této tragikomedii přidala babička, která jela rodinu zachránit, jenže se místo do Polska vyrazila na Berlín. Jestli tohle nekoupí američtí filmoví producenti, tak to musí natočit Honza Hřebejk. Nebo aspoň Renč.

Martin Miko
Martin Miko 25.7.2019, 14:26

Příběh české rodinky si zaslouží film

Doufáme, že šílený příběh české rodinky, která za podivných okolností uvízla tři dny na polské dálnici bez jídla a pití, odkoupí hollywoodští scenáristé a bude to stejný hit jako americký film 127 hodin s Jamesem Francem, protože to opravdu stojí za to. Američanům by se to dokonce mohlo líbit, protože zde figurují prvky, které tamní diváci milují. Jedním z nich je bláznivý road trip po Evropě, tím druhým je cesta za svým snem, což v tomto případě představuje rodina, která touží poprvé vidět moře.

Většina z vás tento příběh, který zveřejnil iDNES.cz, pravděpodobně zaznamenala, takže ho trochu zestručníme. Pětičlenná rodina ze vsi u Náchoda se rozhodla, že vyrazí na pár dnů k moři. Jejich tři synové totiž nikdy moře neviděli a otec také ne, takže se rozhodlo, že se pojede do Polska k tomu Baltskému. Takže si představte klasický český model dovolené, který spočívá v cestování ojetým autem za 30 tisíc, přespáváním v něm a přenosnou ledničkou, která vybíjí autobaterii. Nic proti tomu nemáme, protože každý z nás takovou dovolenou zažil a ještě mnohokrát zažije.

Po třech dnech cachtání a problémech s vybitou baterií se rodinka vydala směrem domů. Ze zpáteční cesty se stal po ujetí pár desítek kilometrů horor, za který mohl porouchaný motor. Po zavolání pojišťovně se rodina dozvěděla, že odtah do Teplic nad Metují bude i s připojištěním stát asi 40 tisíc korun, takže bylo rozhodnuto, že to risknou a pojedou sami dál. Jenže nakonec byli policií odstaveni na odpočívadle, kde strávila rodina 3 dny s vybitými mobilními telefony. Nakonec přišla pomoc z nedaleké obce Goleniów, kde se místní zachovali jako superhrdinové, rodině pomohli a zachránili je. Ubytovali je, nakrmili a auto jim opravili zadarmiko.

Dojemná historka se šťastným koncem má ještě druhou rovinu, která spočívá v „záchraně“ v podobě babičky, které selhala navigace a místo do Polska se dostala do německého Berlína.

Ano, tohle se opravdu stalo. Nemusíme snad ani zmiňovat, co tato šílená prázdninová historka spustila. Nenávist, lítost, pohrdání, vyhrožování sociálkou, veřejnou sbírku. My to vnímáme především jako skvělý námět na film o pomatených lidech, kteří dělají pomatené věci ve východní Evropě. Tátu by mohl hrát třeba Adam Sandler a mámu někdo ze Hry o trůny, když teď nemají do čeho píchnout. A senilní babičku, která jede do Polska, ale objeví se v Berlíně, může hrát Sharon Stone. A když se to bude točit v Česku, tak samozřejmě Bohdalka.

A zde se dozvíte, že Tomio Okamura prodává lidem halal potraviny, na kterých vydělávají muslimové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články