fb pixel Mě ne*er! Nebo ti rozhodím sandál!: 15 nejkultovnějších hlášek z Dědictví aneb Kurvahošigutntág – G.cz
Vyhledávání

Mě ne*er! Nebo ti rozhodím sandál!: 15 nejkultovnějších hlášek z Dědictví aneb Kurvahošigutntág

+ DALŠÍCH 10 FOTEK + DALŠÍCH 11 FOTEK

Sprostá, buranská, ale pořád klasika – taková je komedie Věry Chytilové Dědictví aneb Kurvahošigutntág. Můžete si ji připomenout v následující galerii skrze nesmrtelné hlášky ještě nesmrtelnějšího Bohuše s tváří Bolka Polívky.

Václav Roman
Václav Roman Aktualizováno 7.7.2022, 11:08

Navždy Bohušem

Bolek Polívka je jeden z nejvýraznějších českých i světových mimů. Když dostudoval JAMU, našel angažmá v brněnském Divadle Husa na provázku a rychle se stal jednou z jeho hlavních osobností. V 90. letech založil vlastní divadlo. Jeho první velkým filmovým úspěchem byla role Mageriho v Baladě pro banditu (1978). Postupně se vypracoval mezi nejznámější české herce, známe ho i díky pořadu České televize Manéž Bolka Polívky.

Tou asi nejvíc nesmrtelnou rolí, kterou ztvárnil, je ovšem rázovitý vesnický chlapík Bohuš, který žije sám v rozpadající se chalupě. Pracuje jako dřevař, většinu času tráví se svými kumpány, popíjením slivovice a zahálčivým povalováním v trávě. Jeho poklidný a vcelku spokojený život se změní v okamžiku, kdy se objeví elegantní advokát Ulrich, který překvapenému Bohušovi oznámí, že zdědil obrovský majetek.

Na nově vzniklou situaci Bohuš reaguje po svém a také skrze řadu hlášek, co už zlidověly. Jejich výběr najdete v galerii tady:

A pokud máte klasické české komedie rádi, tady najdete hlášky z Marečku, podejte mi pero.

Podobné články

Doporučujeme

Další články