fb pixel Všechno bude! Trump v Norsku slíbil stíhačky, které existují jen ve hře Call of Duty – G.cz
Vyhledávání

Všechno bude! Trump v Norsku slíbil stíhačky, které existují jen ve hře Call of Duty

Zdroj: theindependent.co.uk

Slíbí i to, co nemá! Nebo dokonce to, co vůbec neexistuje. Americký prezident Donald Trump složil tento týden zvláštní slib norské premiérce, když ji ujistil, že dodávky letounů F-35 a F-52 pro její zemi jdou podle plánu. Problém je, že v druhém jmenovaném typu stíhaček se mohou proletět pouze virtuální piloti v počítačové hře Call of Duty.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 12.1.2018, 14:45

Virtuální válka

Představa, že mocnosti jednou mezi sebou povedou války pouze virtuální, je rovným dílem vzrušující stejně jako děsivá. I když momentálně jde o potenciální a vzdálenou budoucnost, v hlavě některých státníků se to odehrává již nyní. Například v geniální a vyrovnané, příčeskem přikryté kebuli Donalda Trumpa.

Ten během zahraniční návštěvy v Norsku nadšeně ujistil tamní premiérku Ernu Solberg(ovou) o tom, že dodávky letounů F-35 a F-52 jdou podle plánu a severskému království dorazí včas. V ten moment se většina novinářů na tiskové konferenci začala škrábat na hlavě.

Nejen že nic jako F-52 se v USA nevyrábí, taková stíhačka dokonce vůbec neexistuje. Lépe řečeno figuruje pouze na jednom místě, v počítačové hře Call of Duty: Advanced Warfare.

Jak mohla taková chyba, za kterou se Trump samozřejmě neomluvil ani ji nevysvětlil, vzniknout? Prezident zřejmě smotal dohromady typ letounů a počet, který jich mají Spojené státy Norsku dodat, což je právě 52. Možná ale že sama premiérka si nesprávného Trumpova výroku ani nevšimla. Krátce před začátkem tiskovky ji vyfotili, jak na telefonu hraje Pokémon GO.

Kdo by to byl řekl, že světoví politici jsou takoví pařani?

Tady čtěte, jak si Trump vedl první rok ve funkci prezidenta.

Podobné články

Doporučujeme

Další články