fb pixel Vpředu byznys, vzadu párty: Velká galerie mulletů nadčasového Jaromíra Jágra – G.cz
Vyhledávání

Vpředu byznys, vzadu párty: Velká galerie mulletů nadčasového Jaromíra Jágra

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Před 31 lety, tedy 7. listopadu 1990, vstřelil český hokejista Jaromír Jágr svůj první gól v rámci své první sezóny v NHL, čímž odstartoval svou hvězdnou kariéru. Ta trvá v podstatě dodnes. Jágrovi je dnes už sice 49 let, jenže my ho pořád vidíme jako toho stejného mladíka s mulletem, jenž mu vlál pod helmou a zahříval mu krk před prochladnutím.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 2.11.2021, 15:36

Vpředu byznys, vzadu párty

Na počest Jaromíra Jágra, který před 31 lety střelil v NHL svůj první gól v dresu Pittsburgh Penguins, jsme se rozhodli vytvořit unikátní galerii jeho legendárního účesu, který nosil převážně v první polovině 90. let. Ano, řeč je samozřejmě o legendárním mulletu, který v České republice proslavil právě Jágr. Proto dodnes řikáme účesu mullet takzvaně „na Jágra“. Jiní lidé však tento účes znají pod přezdívkami jako čolek, deka, bundesliga, záclona, páčo nebo zvadlá záclona. Kdo by neznal legendární heslo „vpředu byznys, vzadu párty“.

Jak tento účes vznikl? Existuje hned několik teorií. Podle jedné z nich měl americké venkovany z jižní části USA chránit mullet před spáleným krkem z práce na poli. Těmto vesničanům se totiž přezdívá rednecks neboli rudé krky. Podle další teorie vznikl účes mullet díky profesionálním řidičům kamionů, kterým vadily dlouhé vlasy, protože jim padaly do obličeje. Proto se rozhodli vytvořit adekvátní kompromis, jenž jim zachoval dlouhé vlasy a zároveň umožnil bezpečnou jízdu.

A zde je 6 geniálních případů, kdy se vegani zachovali jako ňoumové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články