Vpředu byznys, vzadu párty: Velká galerie mulletů nadčasového Jaromíra Jágra – G.cz
Vyhledávání

Vpředu byznys, vzadu párty: Velká galerie mulletů nadčasového Jaromíra Jágra

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Před 29 lety vstřelil český hokejista Jaromír Jágr svůj první gól v rámci své první sezóny v NHL, čímž odstartoval svou hvězdnou kariéru, která trvá v podstatě dodnes. Jágrovi je dnes už sice 47 let, jenže my ho pořád vidíme jako toho stejného mladíka s mulletem, který mu vlál pod helmou a zahříval mu krk před prochladnutím.

Martin Miko
Martin Miko 7.11.2019, 12:34

Vpředu byznys, vzadu párty

Na počest Jaromíra Jágra, který před 29 lety střelil v NHL svůj první gól ve dresu Pittsburgh Penguins, jsme se rozhodli vytvořit unikátní galerii jeho legendárního účesu, který nosil převážně v první polovině 90. let. Ano, řeč je samozřejmě o legendárním mulletovi, který v České republice proslavil právě Jágr. Proto dodnes řikáme účesu mullet takzvaně „na Jágra“. Jiní lidé však tento účes znají pod přezdívkami jako čolek, deka, bundesliga, záclona, páčo nebo zvadlá záclona. Kdo by neznal legendární heslo „vpředu byznys, vzadu párty.“

Jak tento účes vznikl? Existuje hned několik teorií. Podle jedné z nich měl americké venkovany z jižní části USA chránit mullet před spáleným krkem z práce na poli. Těmto vesničanům se totiž přezdívá rednecks neboli rudé krky. Podle další teorie vznikl účes mullet díky profesionálním řidičům kamionů, kterým vadily dlouhé vlasy, protože jim padaly do obličeje. Proto se rozhodli vytvořit adekvátní kompromis, který jim zachoval dlouhé vlasy a zároveň umožnil bezpečnou jízdu.

A zde je 6 geniálních případů, kdy se vegani zachovali jako ňoumové.

Podobné články

Doporučujeme

Další články