fb pixel Účes králů a král účesů: 7 nejzásadnějších českých mulletů s dekou až na záda – G.cz
Vyhledávání

Účes králů a král účesů: 7 nejzásadnějších českých mulletů s dekou až na záda

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Mullet, v našich končinách známý též pod názvy čolek, deka nebo prozaicky na debila. Kdo ho v 80. a na začátku 90. letech neměl, tak byl outsider. Pánský sestřih stylu „vpředu byznys, vzadu párty“ původně zavedli profesionální řidiči kamiónů a autobusů, poté se ho chytli hlavně zahraniční zpěváci, umělci a sportovci, což rozšířilo jeho masovou propagandu a pronikl i k nám do Česka. Mullet byl svého času účes, který určoval trend, ale bohudík – časy se mění. Zavzpomínejme na sedmičku nejzásadnějších mulletů, z nichž někteří svým kadeřím zůstali věrni do dnešních dní.

Martin Miko
Martin Miko 20.12.2018, 08:00

Král všech účesů

Hesla typu „mullet není úlet“, „mullet není účes, ale životní styl“ nebo nejvíce frekventované „vpředu byznys, vzadu párty“ už prakticky zlidověla. Viděli jsme ho na hlavách našich hrdinů z filmového plátna, hudebních videoklipů i sportovních hřišť. Díky našemu rodnému jazyku jsme ho dokázali pojmenovat vtipnými a hlavně trefnými přízvisky. Přezdíváme ho jmény jako „deka“, „záclona“, „páčo“, „na kamioňáka“, „bundesliga“ nebo také „na Jágra“. Právě Jaromír Jágr do České republiky přivezl tento stylový sestřih. Takže: „Ahoj, moje mulletí rodino...“.

Podívejte se na 7 nejproslulejších českých mulletích trendsetterů.

Dalším vývojovým stádiem mulletu je tzv „post-mullet“ neboli skullet. Jedná se o druhou vývojovou fázi mulletu, tu třetí označujeme jako pleš. Tento účes si fanoušci účesu nenechávají narůst, nýbrž účes vzniká postupným plešatěním mulletích lidí. Mezi nejznámější propagátory skulletu v Čechách patří Ondřej Hejma nebo legendární Jiří Kára.

A zde 8 fotografií Miče Bjůkenena, které nás baví víc než Babiš.

Podobné články

Doporučujeme

Další články