fb pixel Veganská tragédie v praxi: 6 případů, kdy se odpůrci všech živočišných potravin zachovali jako ňoumové – G.cz
Vyhledávání

Veganská tragédie v praxi: 6 případů, kdy se odpůrci všech živočišných potravin zachovali jako ňoumové

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Věděli jste, že je dnes Světový den veganství? Ano, to je ten den, který nám od roku 1994 připomíná, že na světě existují i lidé, kteří nejí maso ani živočišné produkty. Říká se jim vegani a v historii tohoto webu jsme si z nich několikrát dělali legraci. Nyní jsme se rozhodli, že vytáhneme z archivů příběhy, v nichž vypadají vegani jako naprostí tragédi sami od sebe.

Martin Miko
Martin Miko Aktualizováno 1.11.2021, 09:48

Vegani budou zuřit

Vzhledem k tomu, že je dnes Světový den veganství, rozhodli jsme se vytáhnout některé archivní zprávy a příběhy veganů, kteří se ke svému životnímu stylu nepostavili zrovna dvakrát dobře. Mnohdy dělají svému někdy i pozérskému přesvědčení přímo nadpozemskou ostudu. Tady je hned několik případů.

1. Veganka zažalovala sousedy, protože grilovali maso

Ano, tento případ se stal v Austrálii. Jedné vegance totiž vadila božská vůně grilovaného masa, a proto se rozhodla, že svoje sousedy zažaluje. Vůně masa se totiž dostala i na její pozemek, s čímž jistá Cilla Carden zřejmě nesouhlasila. Proto se to snažila dostat k soudu, ale naštěstí to bylo hned několikrát zamítnuto.

2. Veganka snědla v opilosti kuřecí nugety. Prý kvůli svým kamarádům, které pak zažalovala

Komické situace vytvářejí vegani v podstatě sami a my si myslíme, že by podle jejich životů měl být natočen seriál. Své by o tom mohla vyprávět i veganka, které kamarádi řekli, že kuřecí nugetky jsou veganské, takže je snědla. Když se dozvěděla, že požila drůběží maso, rozhodla se, že své kamarády udá na policii. A tak se i stalo. Prý nyní čelí obvinění, ale nejspíš z toho nic nebude.

3. Vegani málem zabili svoje dítě, protože ho nekrmili ničím živočišným

Další případ z Austrálie se stal ortodoxním veganům, kteří svému tříměsíčnímu kojenci nedopřáli žádnou normální stravu. Veganské dítě tehdy málem zemřelo, za což si rodiče vysloužili trest v podobě 18 měsíců podmínečného odnětí svobody a 300 hodin veřejně prospěšných prací.

4. Českému veganovi vadilo, že ve vazbě nedostával veganskou stravu

Soudy v Česku řešily případ vězněného levicového aktivisty Lukáše Borla, kterému se nelíbilo, že ve vazbě nedostával veganskou stravu. Nakonec se rozhodlo v jeho neprospěch, protože v době pobytu ve vězení měl možnost si veganské jídlo kupovat za svoje peníze. Od soudu se tehdy dozvěděl, že by to bylo příliš náročné a navíc, že vězení nejsou lázně. To je velká pravda.

5. Agresivní vegani ničili francouzská řeznictví

Případ z roku 2018, který otřásl celou Francií, představil vegany jako agresivní jedince, kteří si neváží cizího majetku. Tamní odpůrci masa a uzenin se rozhodli, že budou ničit řeznictví a terorizovat řezníky. Proto pokreslovali jejich provozovny graffiti a polévali výlohy falešnou krví.

6. Vegani přitahují bizarní situace. Muž na jejich demonstraci snědl vepřovou hlavu

Někdy je to samozřejmě i naopak. Masožrouti se občas také chovají bizarně vůči veganům. Příkladem je jistý britský youtuber, který na veganském festivalu VegFest v Brightonu vlezl mezi skupinku demonstrujících veganů a začal okusovat syrovou vepřovou hlavu. Tím chtěl poukázat na to, že vegani nežijí zdravě a jsou podvyživení. To je tedy taky extrém.

A zde je 9 trapných veganských vtipů, které zaručeně naštvou i vegetariány.

Podobné články

Doporučujeme

Další články