Vláda nakonec živnostníkům nepomůže, místo toho je čeká posílání účtenek na stavbách a farmářských trzích – G.cz
Vyhledávání

Vláda nakonec živnostníkům nepomůže, místo toho je čeká posílání účtenek na stavbách a farmářských trzích

+ DALŠÍCH 7 FOTEK + DALŠÍCH 8 FOTEK

V případě hnutí ANO člověk neví, komu a čemu má věřit. Jeden den se totiž živnostníci od politiků tohoto hnutí dozvídají, že bude líp, a že se dočkají úlev a zjednodušení administrativy a o pár dnů později si ANO odhlasuje rozšiřování elektronické evidence tržeb (EET). To opozici i sociální sítě samozřejmě rozčílilo, a tak jsme posbírali ty nejlepší reakce z celého Twitteru.

Martin Miko
Martin Miko 13.2.2019, 16:27

Rozšíření EET prošlo do druhého čtení

Hlasy koalice Hnutí ANO, ČSSD a KSČM pomohly k přehlasování zbylých poslanců v návrhu o novelizovat zákon o EET a na osmý pokus se tedy povedlo vládě dokončit první čtení, což znamená, že se přesunula do druhého čtení. Nově by se tak EET týkalo nejen služeb řemeslníků, ale i úklidových prací, stravovacích služeb, domácích pečovatelských služeb nebo prodeje řezaných květin. Paradoxní je, že přínos elektronické evidence tržeb byl několikrát zpochybněn (např. Piráty) a na mnoha příkladech bylo dokázáno a spočítáno, že vláda na EET nevydělá tolik, jak bylo prezentováno.

Opozice samozřejmě zuří, protože představa, že by dlaždič po odpracované dvanáctce posílal skrz mobilní aplikaci online účtenku, je při nejmenším bizarní.

V galerii naleznete nejtrefnější reakce ze strany českých politiků a Twitteru.

A zde vás překvapí Polské aféry s potravinami, které nám přijdou nechutné.

Podobné články

Doporučujeme

Další články