Vítejte v Truman Show po česku: Míla Rozner bude kontrolovat činnost Národní bezpečnostní komise – G.cz
Vyhledávání

Vítejte v Truman Show po česku: Míla Rozner bude kontrolovat činnost Národní bezpečnostní komise

Miloslav Rozner, odborník na kulturu a řečnění, byl zvolen předsedou sněmovní komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu.
Zdroj: koláž G.cz

Jestli tohle někdo nepíše a nerežíruje, tak už fakt nevíme. Miloslav Rozner, poslanec SPD, vynikající komik a rétor si může do seznamu označení přidat jedno další – předseda sněmovní komise pro kontrolu činnosti Národního bezpečnostního úřadu. Ptáte se, jak tento pán mohl získat nějakou reálnou vůdčí funkci? My taky – a možná máme i vysvětlení.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 15.12.2017, 14:24

Žít v reality show

Zatímco mlátička Ondráček ostrouhal a komisi pro GIBS nakonec pod palcem mít nebude, jeho sněmovní kolega, poslanec za SPD Miloslav Rozner, může sám sobě gratulovat (což patrně udělá tak, že se pokusí potřást si rukou s vlastním odrazem v zrcadle). Byl totiž zvolen předsedou komise pro kontrolu činnost Národního bezpečnostního úřadu.

Rozner získal celkem 134 hlasů, kvórum bylo 94, a vůbec jeho nominace byla obhájena tím, že je to slušný člověk. Řekl to předseda poslanců SPD Radim Fiala. No to se podívejme na tu vysokou kvalifikaci! Celá záležitost je o to podivnější, že Rozner se doposud orientoval výhradně na kulturní oblast, což s národní bezpečností mnoho společného nemá.

Pokud se stejně jako my lehce zmateně drbete na čele a přemýšlíte, jak člověk neschopen poskládat souvislou větu může něco kontrolovat nebo něčemu předsedat, přestaňte se trápit. Nám totiž během snahy rozlousknout tu záhadu došlo, že žijeme ve stejné zemi jako věčný vtipálek Kazma.

Vůbec by nás tedy nepřekvapilo, kdyby se komik inspiroval kultovním snímkem Petera Weira Truman Show. V něm hlavní postava s tváří Jima Carreyho zjistí, že celý jeho život, od kolébky přes školu až do současnosti, je jedna velká nahraná reality show, kterou řídí televizní producent Ed Harris a již napjatě sleduje celý svět.

Tato aktuální roznerovina je navíc jen posledním potvrzujícím důkazem v řadě jiných šílených událostí, kterých jsem v Česku v posledních týdnech a měsících svědky. Jen namátkou zmiňme třeba říjnové volby, sestavování současné vlády, Ovčáčkovo divadýlko a Horáčkovo vítězství v TV Barrandov nebo libovolný řečnický či jiný výstup prezidenta Zemana.

Pokud jsme kápli na tzv. jádro pudla, veřejně tímto Kazmu (nebo kohokoliv jiného, kdo za tím stojí) žádáme, aby už to utnul. Každá sranda musí jednou skončit a přestávat se má v nejlepším, no ne?

A tady 5 mamlasů, co zrovna sedí ve sněmovně.

Podobné články

Doporučujeme

Další články