fb pixel Víme, jak bude Playstation vypadat, ale nevíme, kolik bude stát – G.cz
Vyhledávání

Víme, jak bude Playstation vypadat, ale nevíme, kolik bude stát

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Sony s velkou slávou odhalil nový Playstation, v pořadí pátý typ konzole. Z jejího vzhledu se stal internetový meme, ale nabídka her vypadá naprosto fantasticky. Je to prostě další Playstation. Víme, jak vypadá, co na něm budeme hrát, co všechno se k němu dá připojit… ale cenu? Tu se nám Sony pořád bojí říct.

Jan Studnička
Jan Studnička 14.6.2020, 17:14

Paříme

Nikdy není dobré znamení, když řeknete: “To vypadá skvěle, kolik to stojí?” A prodejce udělá: “Tssss, jo tohle… to neřeš, ještě uvidíme.” Přesně tohle udělalo Sony s chystaným pátým Playstationem. Na trhu bude od podzimu, aby ho dobří rodiče mohli dávat pod stromeček dětem, kterého si nezaslouží, zatímco my, tvrdě pracující dospělí, si ho budeme muset koupit sami. A ani nevíme, jak dlouho na něj budeme muset šetřit.

Ale šetřit na něj budeme, protože nový Playstation vypadá senzačně. Je to po sedmi letech další generace a vývojáři her budou zase moci o trochu zvýšit level úžasnosti, který do svých her vpustí.

Víme, že bude nový díl openworldové akce Horizon, tentokrát s podtitulem Forbidden West, remake Demon’s Souls, nový Spider-man, tentokrát s afroamerickým protagonistou Milesem Moralesem nebo třeba sedmé Gran Turismo. Extrémně zajímavě pak vypadá sci-fi Pragmata a podivně surreálná vesmírná akce Returnal, která vypadá vážně vážně lákavě. Pro přemýšlivé hráče se smyslem pro humor třetí Hitman, pro fanoušky hororu Resident Evil VIII s podtitulem Village.

A samozřejmě se vynoří řada her, které dostanou facelift a jejich vydavatel je vydá pro další konzoli. To už máme potvrzeno u pátého GTA, kde se to dalo čekat, a pravděpodobně se velice brzy připojí i Skyrim, protože sice uběhlo devět let od jeho vydání, ale lidé se po Skyrimu pořád mohou utlouct.

Vysíláme

Ze vzhledu nové konzole se stal přes noc internetový meme. Zvlášť v porovnání s chystaným Xboxem, který je velice jednoduchý černý monolit, Playstation zkouší trochu… modernější přístup. A vypadá maličko jako O2 router. Ale nezáleží na tom, jak to vypadá, ale co to umí, že?

A kromě nabušeného vnitřku PS nabízí i nové vymakané ovladače, OG Playstation bezdrátová sluchátka a vlastní webku, protože dnes už vychází jenom málo herních věcí, které by nemyslely na streamery.

Podobné články

Doporučujeme

Další články