fb pixel Doba, kdy byl internet v dětském věku. Vietcong, Nero Burning Rom a všechno, co jsme milovali na XPéčkách – G.cz
Vyhledávání

Doba, kdy byl internet v dětském věku. Vietcong, Nero Burning Rom a všechno, co jsme milovali na XPéčkách

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Za pár měsíců vychází úplný remake Mafie a včera slavil server Alík.cz dvacet let, takže jak asi chápete, připadáme si staří, tak strašně staří. Rozhodli jsme se, že si trochu zavzpomínáme a podíváme se zpět do už neexistujícího světa počítačů z přelomu tisíciletí.

Jan Studnička
Jan Studnička 2.6.2020, 13:21

Generace XP

Víte, před patnácti dvaceti lety bylo všechno jiné. SuperStar se tenkrát zdálo jako dobrý nápad, český hokej za něco stál a takový internet? To bylo úplně jiné místo, než je dnes. Děcka, která dostala internet rozsáčkovaný do aplikací a sociálních sítích už nikdy nezjistí, jaké to bylo prolézat fóra a doopravdy chodit na konkrétní weby místo brouzdání po několika klíčových serverech.

Tenkrát se ještě nevědělo, jestli se YouTube rozroste tak, aby porazil tenkrát úřadující hlavní stránku s videama, totiž Metacafe. Lidi chodili na Líbímseti a Xchat a Lide.cz a Spolužáky. A na podivné stránky, ze kterých se dala posílat SMSka zdarma přímo na něčí mobil. A on vám pak třeba odpověděl nějakou textovkou, která měla do šedesáti znaků. Protože když to přetáhl, mohlo se stát, že se zpráva cestou rozdělila na dvě různý SMSky a druhá část přišla jako první. To se dělo. Pak byli lidé zmatení, když ji louskali na svém dvouřádkovém display na Alcatelu, to je jasné.

Tenkrát se doopravdy začaly rodit 3D videohry. Jasně, formálně sahají až do začátků devadesátek, ale Half-Life vyšel až v roce 1998 a Return to Castle Wolfenstein dokonce až v listopadu 2001. No a potom začaly přicházet ty hry, které všechny jedna za druhou “vypadaly jako film”. Samozřejmě, že nevypadaly, ale nám tak z nějakého důvodu připadaly.

Ty nejlepší a nejoblíbenější pářky téhle éry najdete v galerii. Spolu s dalšími relikty dob minulých.

Podobné články

Doporučujeme

Další články