fb pixel Vězeň Havel ve filmu: Herec Viktor Dvořák, čerstvý držitel Thálie, jako by exprezidentovi z oka vypadl – G.cz
Vyhledávání

Vězeň Havel ve filmu: Herec Viktor Dvořák, čerstvý držitel Thálie, jako by exprezidentovi z oka vypadl

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Václav Havel bývá označován mnoha tituly. Některé jsou urážlivé nebo přinejmenším nelichotivé, jiné z něj dělají téměř Boha. Různými štítky se dají označit i jednotlivé éry jeho života. Výraznou byla například ta s nálepkou "disident a vězeň". Právě ji sleduje očekávaný film Slávka Horáka, kde popularního exprezidenta hraje zatím stále ještě neokoukaný Viktor Dvořák.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 27.10.2019, 09:17

Viktor jako Václav

Snímek, na který jsme hodně zvědaví - to je počin režiséra Slávka Horáka se zatím pracovním titulem Havel. Film, který se do našich kin dostane někdy v létě 2020, vypráví, jak už název napovídá, o části života oblíbeného českého exprezidenta Václava Havla. Příběh se zaměřuje především na jeho disidentská léta, vztah s první manželkou Olgou (hraje ji Aňa Geislerová), ale také období, které strávil ve vězení.

Tvůrci nadějného počinu postupně odtajňují podoby hlavních hrdinů, nyní jsem se dočkali detailnějšího pohledu na Viktora Dvořáka, který byl obsazen právě do hlavní role. A zatímco Aňu Geislerovou všichni dobře známe, u jejího kolegy si klademe otázku: kdo to, sakra, je? Tak primárně si můžeme říct, že někdo, kdo je Václavu Havlovi opravdu hodně podobný. Dvořák si pro roli nechal narůst exprezidentovu slavnou kučeravou máňu a kníry, aby posléze obojí shodil právě kvůli scénám odehrávajícím se na Borech. Přesvědčit se o tom můžete v následující galerii:

Pokud vás ale zajímá trochu víc o herci samotném, pak vězte, že zatím dosáhl úspěchů především na divadelních prknech. Dvořák se narodil 7. října 1979 v Českých Budějovicích. Hraní si poprvé vyzkoušel v rámci dramatického kroužku ZUŠ, a tak nějak ho to chytlo, tudíž se po gymnáziu přihlásil na DAMU a dostal se do ročníku Ladislava Mrkvičky a Jaroslavy Tvrzníkové. Ke konci studia odešel do angažmá v Moravském divadle Olomouc, kde se představil nejen na velké scéně, ale také v alternativním Studiu Hořící žirafy.

Hrál tu například v Bouřlivých výšinách, inscenacích Clavijo či Něžný barbar, sám nejraději ale vzpomíná na roli Mordreda ve hře Merlin aneb Pustá zem v režii Jana Mikuláška. Po třech letech v Olomouci se přesunul do Ostravy a zde si zahrál v titulech Trainspotting, Prolomit vlny či Noc bláznů. Od roku 2009 je členem souboru Městských divadel pražských, kde dosud ztvárnil více než dvě desítky rolí, z nichž nejdůležitější je ta Louise Aronsona ve hře Andělé v Americe. Proč? Dvořák za ni totiž letos dostal cenu Thálie v kategorii Činohra muži. A tak, ačkoliv filmovou a televizní tvorbu zatím poznal spíše z pozice epizodních štěků v televizních seriálech - mohli jste ho vidět například v seriálu České televize První republika., jsou naděje, které vkládáme do tohoto herce v kůži Václava Havla opravdu velké.

A tady si přečtěte o kauze webu "Pravda o zrůdě", který na Václava Havla dodnes hází špínu.

Podobné články

Doporučujeme

Další články