fb pixel Jaká bude Aňa jako Olga? "Havel" sleduje disidentské roky exprezidentova života i vztah s jeho první ženou – G.cz
Vyhledávání

Jaká bude Aňa jako Olga? "Havel" sleduje disidentské roky exprezidentova života i vztah s jeho první ženou

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Olga Havlová nikdy nechtěla být první dámou, nakonec ale vytvořila jakýsi její prototyp, vzor. První manželka Václava Havla byla neskutečná osobnost, což se nyní pokusí na stříbrné plátno promítnout Aňa Geislerová, která ikonickou ženu ztvární ve filmu Havel.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 30.9.2019, 16:18

Ola a Vašek

Film inspirovaný disidentskými léty Václava Havla mezi roky 1968 a 1989 začal natáčet režisér Slávek Horák, který před časem slavil úspěch se snímkem Domácí péče. Hlavní hrdina jeho nového filmu prochází vývojem z úspěšného dramatika šedesátých let přes bojovníka za lidská práva v letech sedmdesátých až po vůdčí osobnost sametové revoluce let osmdesátých. Dějiny jsou ale podle režiséra až ve druhém plánu, film se snaží zachytit především život, vztahy a povahu hlavních postav. Základem filmu je pak hrdinův netradiční, ale o to silnější vztah s manželkou Olgou.

Znamená to tedy, že uvidíme mnoho z proslulého sídla Havlových na Hrádečku, ale i Olžinu neutuchající podporu manžela. „Je to drama, ale je tam tolik vtipných a absurdních situací, že se to drama často prolíná s komedií a vzniká tak kombinace komedie a dramatu, můj nejoblíbenější žánr, označovaný „dramedy“. Do silného osobního příběhu drama i smích patří, teprve jejich kombinace pro mě vykreslují skutečnou radost i bolest života. A náš hlavní hrdina zažívá výjimečné dramatické a absurdní situace, to byla taky moje hlavní inspirace pro vznik tohoto filmu – vidět v kině strhující a přitom zábavný příběh o důležitých tématech, film plný emocí,“ přibližuje vznikající film režisér Slávek Horák.

V hlavní roli zbožňoavného bývalého prezidenta se představí dosud především divadelní herec herec Viktor Dvořák. „Všechny postavy byly obsazené a my stále neměli odpověď na otázku „Kdo ho bude hrát?,“ přibližuje Horák „Pak přišel na casting Viktor. Věděli jsme z doslechu, že by měl být Havlovi trochu podobný, ale úplně nám vyrazil dech. Byl to prostě on! Nejen vzhledem, ale taky – a to především - chováním, ta charismatická kombinace přirozené inteligence, ohleduplné slušnosti a smyslu pro humor, to všechno Viktor má a nemusí to hrát.“

Premiéra filmu, který se začal natáčet symbolicky v předvečer výročí invaze vojsk Varšavské smlouvy do Československa, je plánována na léto 2020.

A tady si přečtěte, jaké první dojmy má divácká obec z očekávaného snímku Joker.

Další strana

Podobné články

Doporučujeme

Další články