Velký úspěch v boji s terorismem. Od té doby, co jsou na Staroměstském náměstí zátarasy, nebyl v Praze spáchán ani jeden teroristický útok

Obrázek uživatele Dominik Landsman
26.9.2017, 08:09

Pražský magistrát zaznamenal veliké vítězství v boji proti terorismu. Na některé vybrané lokality v Praze, kde se pohybuje mnoho lidí, nechal zřídit zátarasy. Prakticky tak znemožnil teroristům provádět útoky.

Od doby, kdy byl instalován první zátaras, Praha nezaznamenala jediný teroristický útok. Vypadá to, že magistrát Prahy dokázal nad teroristy zvítězit.

„Ještě ověřujeme čísla, ale vypadá to velmi slibně. Je tomu už pár dní, co jsme instalovali zátarasy a od té doby nemáme hlášený jediný teroristický útok. Nerad bych předbíhal, ale zřejmě jsme našli cestu, jak se zbavit obav z terorismu jednou provždy,“ nadšeně prohlašoval náměstek ředitele pražského odboru pro boj s terorismem.

Ostatně jeho slova potvrdil i tiskový mluvčí Policie České republiky Richard Závada, který uznal, že po postavení zábran nedošlo v Praze k jedinému teroristickému útoku.

„Konečně se můžu v klidu projít po Praze, aniž bych se stal obětí teroristického útoku,“ uznale pokyvoval pan Roman Tvrdý, rodilý Pražák, který si na Staroměstském náměstí vesele vykračoval a prozpěvoval.

Ostatně strach, který do té doby Prahu obcházel, zmizel v nenávratnu. Lidé se více smějí, užívají si chvilky s rodinou a celkově se zvýšila spokojenost obyvatel Prahy.

A že výsledky protiteroristického opatření nejsou jen na papíře ve formě tabulek a grafů, dokládají některá očitá svědectví lidí přímo z ulic.

„Viděl jsem před zátarasem stát dodávku. Vyšel z ní nějaký muslim, chvilku do zátarasy kopal, načež znovu nasedl do auta a odjel pryč. Byl to jasný zmařený teroristický útok,“ vypověděl jeden z očitých svědků.

Pro potvrzení informace jsme se obrátili na české ústředí Islámského státu: „Ano, máte pravdu. Ty zátarasy nám dělají veliké problémy. Na podzim rozjíždíme akci najíždění auty do lidí, ale přes ty zátarasy se k lidem nedostaneme. Je to veliký problém, který se snažíme vyřešit. Už jsme kvůli tomu podali i několik stížností na magistrát. Požadujeme zátarasy odstranit. Takhle by to dál nešlo. My taky musíme z něčeho žít. Musíme šířit Alláhovu slávu, ale takhle se to prostě nedá. A to jsme měli s Českou republikou veliké plány,“ posteskl si Abdul Himmsal, ředitel Pražské pobočky Islámského státu, který se nyní strachuje o své živobytí. Hrozí dokonce, že bude muset pobočku rozpustit a živit se prodejem kebabu.

Ve stínu osobní tragédie Abdula Himmsala a jeho spolupracovníků však zátarasy vzbuzují u občanů až euforické stavy. Vypadá to, že Praha si s teroristy poradila a nyní už bude jenom lépe.

A TADY máte 12 důvodů, proč se terorismus ČR vyhýbá


Komentáře