fb pixel Velký Roznerův průvodce po koncentračních táborech – G.cz
Vyhledávání

Velký Roznerův průvodce po koncentračních táborech

Osvětím získal v Mílově průvodci devět Argem z deseti Mengele byl zmrd Tomek přesně ví, jak koncentrák v Letech vypadal a nebyl prý nic moc Vizualizace koncentráku v Letech podle Míly Roznera + DALŠÍ 1 FOTKA

Miloslav Rétor Rozner, stínový ministr bigbítu a zmocněnec EU pro ošoupané džínové bundy, na sjezdu SPD označil bývalý koncentrační tábor v Letech za pseudokoncentrák.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 5.2.2018, 14:18

Ačkoliv se proti tomuto tvrzení okamžitě zvedla vlna nevole převážně z řad odborníků Muzea romské kultury, Miloslav Rozner si za svým tvrzením stojí. Ostatně, a to se příliš neví, Miloslav Rozner je amatérským koncentráčníkem. Ve volném čase cestuje po světě, navštěvuje koncentrační tábory a dělá na ně recenze.

Ostatně dokonce vydal Velký průvodce po koncentračních táborech, který se stal v určitých kruzích velmi populární.

Pojďme se nyní podívat na některé Mílovy recenze na koncentrační tábory.

1. Osvětim

Velký areál, ze kterého na vás dýchne minulost. Zajímavostí je, že koncentrační tábor Osvětim byl vlastně rozdělen na dva. Jako první se vybudoval koncentrační tábor Osvětim I. Asi po roce posléze přišel na přetřes Osvětim II, což byl tábor vyhlazovací.

Režim tu byl v obou táborech velmi přísný a dokonce zde působil i Doktor Mengele, který se svou partou dělal pokusy na lidech.

V táboře se nacházely čtyři plynové komory a denně zde tak bylo možné zavraždit a spálit až 10 000 lidí.

Toto považuji za opravdový koncentrační tábor a Osvětim u mě získává hodnocení devět z deseti Argem.

2. Treblinka

Treblinka se skládá ze dvou částí. Treblinka I sloužila jako ubikace pro esesáky a administrativní část. Treblinka II posléze jako klasický koncentrační tábor.

Druhá část tábora byla umístěna na malém kopci, kam vedla cesta obehnaná ostnatým drátem a které se přezdívalo „Cesta do nebe“, neboť vedla přímo do plynových komor.

Poměr přeživších k mrtvým je 1:10 000, což dává Treblince hrůzné prvenství. Podle některých pramenů zde zemřel až jeden milion lidí. Defacto přežili jen vězni, kteří utekli.

Tomuhle já říkám opravdový, hnusný a zlý koncentrák. Tady nemůžu jinak, než dát deset z deseti Argem.

3. Dachau

Toto byl úplně první nacistický koncentrační tábor, který byl původně určen pro politické vězně, nicméně později zde skončili Židé, homosexuálové nebo třeba kněží.

Lidé zde umírali převážně na nemoci, podvýživu anebo páchali sebevraždy. Nebyl to vyhlazovací tábor, takže neměl žádné plynové komory. Za to musím minimálně dvě Argemy odečíst.

Uvádí se, že v táboře zemřelo více než 25 000 vězňů.

Jelikož to byl vlastně první koncentrační tábor, měl ještě spoustu nedostatků. Musím přiznat, že koncentrační tábor Dachau mě úplně nepřesvědčil. Uděluji pět Argem z deseti.

4. Lety

Jednalo se o cikánský koncentrační tábor, odkud byli vězni dále deportování například do Osvětimi. Tomio Okamura tvrdí, že tábor nebyl ani oplocený a že v něm měli vězni volný pohyb. Když to říká Tomio, tak je to pravda. Je to jasný důkaz toho, že se jednalo spíše o shromaždiště Romů, než o opravdový koncentrační tábor.

Za mě největší zklamání a totální propadák. Dávám jednu Argemu z deseti.

A tady si můžete přečíst, že se Míla Rozner stal členem mandátového a imunitního výboru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články