Velká záhada. Všichni volí Okamuru, ale v průzkumech to není vidět – G.cz
Vyhledávání

Velká záhada. Všichni volí Okamuru, ale v průzkumech to není vidět

Podíváte-li se do diskuzí například na Novinkách, Parlamentních listech anebo třeba jen na Facebooku, zjistíte, že všichni volí SPD. Nikdo nenapíše – volím ODS nebo ČSSD.

Dominik Landsman
Dominik Landsman 3.6.2017, 07:00

Jakmile někdo napíše, že někoho volí, je to Tomio Okamura a jeho SPD. Podle všeho, kdokoliv, kdo hodlá volit, bude volit SPD. Zbylé strany nedostanou ani hlásek. Jak je tedy možné, že se strana SPD Tomia Okamury krčí někde kolem čtyř procent, tedy pod hranicí zajišťující vstup do Poslanecké sněmovny?

Vždyť podle vzkazů by měla být SPD jasně první se sto procenty? Lidé nikoho jiného podle diskusí nevolí.

Navíc často narazíme na voliče SPD, který v diskusi, kde zahořkle lamentuje a ke konci automaticky přidává, že volí SPD, navíc všechny ujišťuje, že SPD volí i všichni jeho známí. Máme tak situaci, kdy úplně všichni, kdo hodlají volit, plus všichni jejich známí budou volit SPD, ale průzkumy z nějakého důvody vypadají jinak.

Provedli jsme investigativní průzkum a zjistili několik zajímavých závěrů. Jako první jsme se zeptali pana inženýra Krámského, zástupce firmy ITOS, která se průzkumy veřejného mínění zabývá.

„My se samozřejmě snažíme o objektivní výběr respondentů, avšak ne vždy je to možné. Veškerá data sbíráme buď takzvaně z terénu, tedy chodíme po ulici a ptáme se náhodných osob anebo volíme telefonické dotazování. Jak se ukázalo, tak voliči SPD neumí používat telefon a proto je těžké je do průzkumu zařadit.

Při dotazování z terénu je to ještě komplikovanější. Voliče SPD na ulici nenajdete. Buď sedí doma u počítače, aby mohli diskutovat, čekají ve frontě na úřadu práce anebo hlídkují u hranic v lesích, aby k nám neproniknul ani jeden imigrant. Dostat tak tyto voliče do průzkumu není v našich silách. Z toho důvodu mohou být preference strany SPD zkreslené.“

Zeptali jsme se rovněž samotného Tomia Okamury, co si o situaci myslí: „To máte tak. Průzkumy jsou samozřejmě záměrně zmanipulované. Stávající politické garnitury, potažmo celý systém má z naší strany strach. Proto se snaží všemi prostředky odradit naše voliče, aby nás volili. Je to předvolební boj. Proč myslíte, že nedostáváme prostor v televizních debatách? Proč o nás média nepíší? Protože se nás bojí. Oni nechtějí přímou demokracii. Oni chtějí imigranty. Moje nejlepší kamarádka Marine Le Penová, se kterou se denně scházíme, mluvíme o účesech a stavíme si spolu dvojdomek, říká, že u nich ve Francii to má podobné. Jakmile se objeví někdo s vizí a s kuráží dělat změny, média a zmanipulované předvolební průzkumy se ho snaží zašlapat do země.“

Chtěli jsme se zeptat ještě zeptat samotných voličů SPD, co si o tom myslí. Kontaktovali jsme pana Jaroslava. Ten přišel na schůzku celý nahatý pouze s odznáčkem SPD připíchnutím do holé kůže. Pří příchodu si brnkal prsty přes rty, dělal „brm, brm“ a byl traktor. Nic víc jsme z něho nedostali.

Další volič SPD, paní Jarmila, zase přišla s alobalem na hlavě a tvrdila, že jí sledují mimozemšťané, takže musíme za ní do jejího podzemního bunkru v Mumlavských vodopádech.

Až konečně třetí volič SPD uměl normálně mluvit. Pan Honza vyprávěl, jak on poctivě pracuje a že už se nemůže dívat dál na ty uprchlíci, co k nám ta Milka z Německa hrne. Průzkumy označil za zmanipulované, oznámil nám, že volí SPD, stejně jako jeho známí, nabídl nám odznáček SPD, načež se s námi rozloučil, neboť prý musí sbírat víčka na nemocné děti, protože všechny peníze naše vláda dává uprchlíkům.

Těžko říci, kde bude pravda. Je možné, že všechno je ještě zamotanější a dojít k nějakým konkrétním závěrům nebude jednoduché. To, že všichni volí SPD, ale v průzkumech to není vidět, zůstane i nadále velkou politickou záhadou.

A TADY se můžete podívat, co by se stalo, kdyby byl Tomio Okamura premiér.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu