Vegani se bouří proti výstavě Body The Exhibition. Žádají exponáty z tofu nebo Kosteleckých uzenin

Obrázek uživatele Dominik Landsman
08.03.2017, 13:17

Výstava Body The Exhibition, která ukazuje fungování lidského těla na opravdových mrtvých lidských bytostech, v těchto dnech opět zavítala do Prahy a znovu vyvolala řadu emocí.

Asi nejhlasitěji se ozvala veganská obec, která považuje výstavu masa za nemístnou a pobuřující. Lidsko-právní organizace se již dávno vzdaly tématu původu lidských těl a etických otázek pramenících z jejich vystavování a přidaly se na stranu veganů, kteří se touto výstavou cítí poškození.

„Žijeme ve 21. století. Dneska už nemusíte zabíjet pro maso. Máme alternativní řešení. Například kůru ze stromů, tofu nebo chutné lodyhy pampelišek. My se tady o něco snažíme. Snažíme se lidem otevřít oči. Navést je na správnou cestu. Snažíme se lidem vysvětlit, že maso je špatné a potom tady přijede výstava, kde exponáty jsou výhradně z masa a tkání. Jak potom máme udělat ten náš svět lepší?“ stěžoval si Karel Vosáhlo, předseda svazu „Maso je vražda, žerte písek“.

„My toho nechceme moc. My jenom chceme, aby se konečně společnost probudila a začala si všímat i těch alternativních věcí. Náš svaz požaduje, aby exponáty vystavované na této výstavě nebyly z masa. Jsme ochotni akceptovat exponáty z Kosteleckých uzenin. Ty maso neobsahují. Nejlépe však navrhujeme vytvoření exponátů z tofu, protože tofu je přírodní náhražka masa. A zcela přirozená. Podle našich údajů je tofu dokonce zdravější než maso. Ale o tom se nemluví. To se masařskému průmyslu nehodí do krámu. Podívejte se na mě. Já jsem veganem již dvacet let. Nejím nic než tofu, bobule a kořínky. Jsem jasným důkazem, že to jde, když se chce,“ prohlašoval pobledlý a čtyřicetikilový Karel Vosáhlo a gurmánsky u toho přežvykoval kus polínka do krbu.

Ostaně Karel Vosáhlo není sám, kdo bojuje za správnou věc. Například členové hnutí „Maso je kámoš, ne žrádlo“ vyhlásili už před měsícem protestní hladovku. Dokud nebudou exponáty předělány tak, aby neurážely vegany, odmítají jíst dřeviny, plody rostlin a trávu. Situace začíná být vážná, neboť členové hnutí za měsíc hladovky přibrali každý již pět kilo a vrátila se jim do tváří zdravá barva.

Téma výstavy začíná rezonovat i napříč politickým spektrem. Miroslav Kalousek vyšel do ulic a začal mávat tibetskou vlajkou a provolávat „Svoboda Tibetu“. Těžko soudit, zda tato akce Kalouska souvisí přímo s výstavou, anebo se zase ožral a dělá na ulici ostudu jen tak ve svém volném čase.

Co už však bezpochybně souvisí s výstavou, tak je účast Matěje Stropnického na demonstracích proti této výstavě. Matěj Stropnický se musel nechat snést ze vzrostlého smrku na Šumavě, kam se nechal připoutat řetězy a kde bránil národní park.

„Tato výstava je genderově, rasově, i gastronomicky nekorektní. Dalo by se říci, že až skandální. Za prvé, my odmítáme zosobňovat výstavu jako rodu ženského. Podle nás by to měla být „to výstav“. Dále jsem si potom sám osobně prošel výstavu a nikde jsem neviděl vystavovat mrtvé černochy. Všechna těla byla růžová. Ani jedna vnitřnost nebyla černá. Kde to jsme? My žádáme, aby byla černá těla i černé vnitřnosti na výstavě v poměru minimálně jedna ku třem. Kam se poděla korektnost? Rovněž jsem procházel celý areál výstavy a nikde jsem nenašel toalety pro třetí pohlaví. To je diskriminace. Hrozně se mi chtělo, tak jsem se musel chtě nechtě vydělat pod stolek s návštěvní knihou. Víte, jak to bylo ponižující?“ nadával Matěj Stropnický.

„A to úplně nejhorší nakonec. Zelení podporují alternativu čehokoliv. Veganství jako alternativa jedení masa je naprosto přirozená a prospěšná. Vystavování masa není jen diskriminační vůči veganům, ale je to rovněž krok zpět. Tímto způsobem Evropu nikdy nedoženeme,“ posmutnil Matěj Stropnický a za skandování davu „Ty jsi náš mysliveček“ se nechal řetězem protestně připoutat na výstavě k vystavenému penisu.

A TADY se můžete podívat, jak rudý Matěj zalovil v zelených vodách.


Komentáře

Doporučeno pro vás