fb pixel Veganem z donucení: Závodní jídelna Volkswagenu ve Wolfsburgu vyřadila z menu veškeré maso – G.cz
Vyhledávání

Veganem z donucení: Závodní jídelna Volkswagenu ve Wolfsburgu vyřadila z menu veškeré maso

Vrátit se v létě po dovolené zpátky do práce bude pro některé zaměstnance automobilky Volkswagen poměrně nepříjemné. Jejich „inovativní“ nápad vyškrtnout z jídelního menu v závodní jídelně veškeré maso je totiž s velkou pravděpodobností příliš nepotěší. Tomu se říká být vegetariánem/veganem z donucení. Je tohle ještě život?

Martin Miko
Martin Miko 10.8.2021, 17:05

Veganem z donucení

Bez zeptání zakázat v práci prodávat veškeré pokrmy s masem? V německém automobilovém koncernu Volkswagen ve Wolfsburgu se s masožravými zaměstnanci moc nepárali. Vedení VW se totiž rozhodlo změnit firemní kantýnu na čistě vegetariánskou a veganskou, což znamená, že si Němci během polední pauzy k obědu nedají svůj oblíbený currywurst (klobása s kari kečupem a kari). To je v Německu natolik oblíbený pokrm, že se ho v rámci závodního stravování snědlo za předloňský rok více než 7 milionů porcí. V podstatě se tedy jedná o jakýsi náš smažený sýr. Jenže s tím je po tomto létě konec, protože vedení jedné z hlavních závodních jídelen Volkswagenu se rozhodlo, že už nebude servírovat žádné maso ani uzeniny a vše bude nahrazeno vegetariánskou variantou, jak informoval deník Frankfurter Allgemeine Zeitung. Výjimku budou tvořit pouze ryby, které se občas stanou součástí stálé nabídky wolfsburgské závodní jídelny.

Vedení společnosti tuto změnu vyargumentovalo tím, že se tak zachovalo na přání mnoha zaměstnanců, kteří chtěli, aby závodní jídelna podávala více vegetariánských a veganských pokrmů. Nicméně zároveň tak trochu přehlédla spotřebu oblíbených currywurstů. Dalším argumentem firmy je cíl přispět k udržitelnosti, která je v současné době trendy. Menší spotřeba masa totiž může pomoct životnímu prostředí. Nicméně něco podobného kromě Wolfsburgu zavádí i továrna Volkswagenu v Hannoveru.

Nutno upozornit, že to s tím zaváděním vegetariánského jídla nebude tak drastické, protože vedlejší závodní jídelna na druhé straně ulice prý currywursty bude mít v nabídce stále. VW se pravděpodobně snaží udávat jakýsi trend, kterým žije současná společnost po celém světě, a to je přechod na rostlinnou stravu. Je možné, že se něčeho podobného dočkáme za pár let i u nás v Česku. Prozatím si vegetariánské jídlo dáte možná tak v Praze nebo v Brně, zatímco v menších městech a na vesnicích je oběd bez masa pořád jenom utopie.

Podobné články

Doporučujeme

Další články