Ve věku 69 let zemřel komunista, lobbista a Zemanův člověk Miroslav Šlouf – G.cz
Vyhledávání

Ve věku 69 let zemřel komunista, lobbista a Zemanův člověk Miroslav Šlouf

Zdroj: profimedia.cz

Ve věku 69 let zemřel známý český politický lobbista Miroslav Šlouf, který byl v jistých kruzích znám jako velmi vlivná osoba spojená s ČSSD a SPOZ. V minulosti působil v mnoha politických skandálech, které byly spojeny především s naším současným prezidentem Milošem Zemanem. Tomu dokonce dělával poradce. Šlouf zemřel v nemocnici na následky zdravotních problémů.

Dirk Diggler
Dirk Diggler 16.2.2018, 17:37

Politický lobbista a Zemanův blízký přítel

Politický lobbista Miroslav Šlouf patřil v minulosti mezi poslance KSČ, a dokonce býval vedoucím funkcionářem SSM. V politice se angažoval už od poloviny 70. let, když zasedal v obvodním výboru SSM pro Prahu 3. Následovalo hned několik politických funkcí ve službách komunistické strany. V roce 1991 vystoupil z KSČ, které byl členem od jeho vstupu do politiky. V roce 1994 se stal členem ČSSD, kde se seznámil s Milošem Zemanem. Tomu pomohl velice výrazně v parlamentních volbách a stal se zároveň jedním z jeho poradců.

V 90. letech byl spojován s mnohými politickými aférami a kauzami. Šlo například o skandály typu Olovo, Savoy nebo Srba, ve které šlo o dohození práce pro Karla Srbu na ministerstvo zahraničí. Srba v minulosti připravoval vraždu novinářky Sabiny Slonkové. V minulosti Šlouf rovněž přiznal, že se pravidelně stýkal se známým „kmotrem“ Františkem Mrázkem.

V prezidentských volbách 2013 se stal členem volebního týmu prezidenta Miloše Zemana, ale Zeman ho z něj později odvolal kvůli špatnému mínění o Šloufově osobě. Šlouf působil jako lobbista a spolupracoval s ruskou ropnou společností Lukoil.

Dle deníku MF DNES informaci o Šloufově úmrtí potvrdily zdroje blízké jeho rodině.

A zde je 5 důvodů, proč neprodlužovat mandát kardinálu Dukovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články