fb pixel Vánoce a rap: Nejčastější téma rapperů hned po penězích, drogách a prostitutkách – G.cz
Vyhledávání

Vánoce a rap: Nejčastější téma rapperů hned po penězích, drogách a prostitutkách

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Vánoce a rap k sobě patří jako párek k rohlíku. Poslouchat stoleté vánoční koledy někoho z nás už tak trochu omrzelo, takže jsme se rozhodli připomenout, že tu existuje i rap s tematikou našich nejoblíbenějších svátků v roce. Světoví i čeští rappeři odjakživa vytvářeli hudbu s touto tematikou, a proto by bylo dobré se na to podívat trochu blíž.

Martin Miko
Martin Miko 27.12.2020, 14:21

Vánoce a rap patří k sobě

Nemáte letos tu správnou vánoční náladu? Není se čemu divit, když slavíme Vánoce při probíhající válce. Ale na druhou stranu máme pořád jeden druhého a navíc velkou spoustu rapových videoklipů s vánoční tematikou!

Kurtis Blow – Christmas Rappin

Jeden z nejstarších rapperů ve hře vydal pravděpodobně první vánoční rap ze všech. Stalo se tak v roce 1979 a tehdy prodal neuvěřitelných 400 tisíc singlů.

The Treacherous Three & Doug E. Fresh – The Santa Claus Rap

Legendární rapová scéna z filmu The Beat Street, který vyšel v roce 1984. Tento film znamenal revoluci v hiphopové osvětě po celém světě a vánoční song tam samozřejmě nesměl chybět.

RUN DMC – Christmas in Hollis

V roce 1987 se rockoví rappeři RUN DMC rozhodli vydat vánoční píseň Christmas in Hollis, která se stala absolutním hitem. V režii ji měl legendární Rick Rubin. Píseň zazněla například i ve filmech Grinch nebo Smrtonosná past.

Lil Jon feat. Kool-Aid Man – All I Really Want for Christmas

I současní rappeři nezapomínají na vánoční rap, což ukázal i crunkový Lil Jon ve svém hitu. Ve videoklipu se samozřejmě otírá o všechna klasická vánoční klišé, což je velmi zábavné.

Hopsin – Hell`s Carol

Mladý a talentovaný rapper Hopsin nám ve velmi netradičním podání ukázal svůj vánoční rap. Slabé povahy to možná nezvládnou.

Sodoma Gomora – Zasraný Vánoce

Řezník a De Sade nahráli pravděpodobně první český vánoční rap, který se dostal za hranice svého města. I když se jedná v podstatě o zesměšňování Vánoc, tak to lidé milují a během svátků pravidelně sdílí.

Lil Nas X – Holiday

Tento vánoční song od Lil Nase X viděly za pár týdnů desítky milionů lidí. Co na něj říkáte? Vypadá to hezky, ale je to celkem nuda.

Snoop Dogg feat. Nate Dogg – Twas the Night before Christmas

Když jste na hudební scéně přes 30 let, jako je to v případě Snoop Dogga, tak je velmi pravděpodobné, že jste už rapoval o Vánocích. Na featuringu se zesnulým Nate Doggem.

Máte tip na skvělou vánoční píseň? Pošlete nám ji do komentáře a my ji možná oceníme i palcem nahoru.

Podobné články

Doporučujeme

Další články