fb pixel Valorant: Dokonalá střílečka, nebo neinvenční nuda? Nebo obojí? – G.cz
Vyhledávání

Valorant: Dokonalá střílečka, nebo neinvenční nuda? Nebo obojí?

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Valorant je připravovaná akční onlinová střílečka od studia Riot Games, tvůrců letitého trháku League of Legends. Ti včera zveřejnili první video z chystané hry a ukázalo se, že jde o mix mezi Counter Strikem a Overwatch, podle tvůrců to má být technicky dokonalá akční hra. Ale podle prvního videa by to taky mohla být zastaralá nuda.

Jan Studnička
Jan Studnička 3.3.2020, 10:41

Valorant vypadá příjemně oldschool

Online střílečka z pohledu první osoby je ohromně rozšířený a ohromně populární žánr, protože máloco přinese tolik instantního dopaminu jako v adrenalinovém momentu přechytračit protivníka nebo být prostě rychlejší a střelit ho do ksichtu. Takových her máme pochopitelně stovky a tisíce, ale jenom pár z nich je skutečně… dobrých. Jenom pár z nich je tady na dlouho. Především proto, že velké akční série jako Call of Duty nebo Battlefield, které na multiplayerové zápasy spoléhají, nechtějí, abyste jejich hru hráli dalších deset let. Chtějí, abyste si za rok koupili nový díl.

Z aktuálních stálic bychom mohli jmenovat absolutní klasiku a základ onlinových přestřelek Counter Strike. Potom mimořádně chytrý a taktický URNA simulátor Rainbow Six Siege. A nakonec kreslenou superhrdinovskou akci Overwatch. A Valorant by si měl vzít od každého něco.

Level design působí silně jako Counter Strike, ale i vzhled působí hodně… staře. To je jednak tím, že jsme zatím viděli jenom alpha verzi, ale taky tím, že Riot Games sázejí na vysoký framerate, rychlou odezvu, kvalitní servery a vůbec technicky vzato dokonale plynulou akci.

Twist je ve speciálních schopnostech postav. Je mezi nimi speciální luk, tvorba zdi, přes kterou vidí jenom váš tým, ale soupeř ne, teleport, smršť útočících nožů… tady si bere Valorant příklad z Overwatch, i když ještě není jasné, jestli budou postavy nové hry tak moc saturované. A konečně užití těch speciálních schopností bude v nekompromisním prostředí “counter-strikové” akce vyžadovat timing a taktické myšlení jako se to dělá v Rainbow Six.

Valorant na olympiádu!

Od prvního pohledu je nová hra vyvíjená pro potřeby e-sportu. Vývoj zápasu jako takového tomu příjemně slouží - během čtyřiadvaceti kol se budou týmy hráčů točit v rolích útočníků a obránců, na začátku každého kola si budou dokupovat zbraně... Riot Games jako tvůrci LoL ostatně nejsou ve světě závodního hraní žádní nováčci a asi už je unavilo se dívat na to, jak jim utíkají prachy ve světě přestřelek.

Je to ale jenom jeden ze směrů, kterým se Riot Games hodlají vydat. Proto se taky Valorantu říká “Project A”, protože takhle ho před pár měsíci společnost představovala. Dál mají tvůrci League of Legends v plánu třeba animovaný seriál nebo diablovku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články