fb pixel Hawkinsi! Tebe dneska zase čekaj hajzlíky! aneb České videohry, co udělaly díru do světa – G.cz
Vyhledávání

Hawkinsi! Tebe dneska zase čekaj hajzlíky! aneb České videohry, co udělaly díru do světa

+ DALŠÍCH 19 FOTEK + DALŠÍCH 20 FOTEK

Českým vývozním artiklem jsou pornoherečky, pivo a sebelítost, s tím jsme tak nějak všichni smíření. Ale věděli jste, že Češi už několikrát udělali díru do světa s videohrami? Možná jste dokonce některé z nich hráli, aniž byste tušili, že pocházejí z tuzemska. Tak se pojďme kouknout na ty, které to dotáhly nejdál.

Jan Studnička
Jan Studnička 7.1.2020, 14:30

Češi paří!

V roce 2012 byli dva Češi obviněni v Řecku ze špionáže, protože pořizovali podezřelé fotky terénu a našly se u nich nákresy vojenské techniky. To proto, že oba byli zaměstnanci společnosti Bohemia Interactive, která dlouhá léta dělala na vojenském simulátoru ArmA. Finální verdikt nakonec nicméně padl a rozsudek byl docela mírný, protože řecký soud si uvědomoval, že jde o hloupé nedorozumění. Ukazuje to ale, jak umí být Češi do své práce zapálení.

V našem výběru českých her, které to dotáhly až k zahraničnímu úspěchu, jsou jak podobně megalomanské projekty typu ArmA, tak miniaturní hry, které vznikaly ve dvou lidech. A jak velké, tak malé hry si zaslouží naši pozornost, protože videohry jsou přesně ten typ moderního průmyslu, ve kterém může země, jako jsme my, vynikat a být na něj pyšná. Ostatně, když jeli Poláci před pár lety na oficiální návštěvu do Bílého domu, jako hlavní dar přivezli Obamovi kopii herního Zaklínače.

Bez nadsázky můžeme říct, že máme stejně dobré tituly. OK, tak skoro tak dobré. Koukněte do naší galerie, pokochejte se digitálními úspěchy našeho národa a pokud máte pocit, že tam něco chybí, určitě nám napište do komentářů na Facebooku.

Podobné články

Doporučujeme

Další články