fb pixel V Česku natáčená marvelovka Spider-Man: Daleko od domova jde do kin. Praha zaplatila tvůrcům 5 milionů, Liberec naopak dostal opravenou kašnu – G.cz
Vyhledávání

V Česku natáčená marvelovka Spider-Man: Daleko od domova jde do kin. Praha zaplatila tvůrcům 5 milionů, Liberec naopak dostal opravenou kašnu

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Komiksy dávno nejsou pro děcka, komiksy jsou událost! Rozhodně ve světě stříbrného plátna. Coby vůbec první film od Marvelu bude novinka Spider-Man: Daleko od domova uvedena na Filmovém festivalu Karlovy Vary. Jak se to stalo? Významná část snímku se totiž natáčela v Česku, což s sebou přineslo řad výhod, ale i strastí.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 1.7.2019, 11:00

Daleko od New Yorku

Poslední film 3. fáze Marvel Cinematic Universe a zároveň první příběh pavoučího muže, jehož hlavní děj se neodehrává v New Yorku. Premiéra týdne Spider-Man: Daleko od domova totiž Petera Parkera (Tom Holland), jeho spolužáky i diváky zavede do několika evropských metropolí. Třeba do Londýna, Říma nebo do Prahy.

Po událostech filmu Avengers: Endgame se Peter rozhodne dát si od superhrdinství pauzu a být chvíli normálním teenagerem na prázdninách. A tak se vydá na výlet po starém kontinentě. Všichni ale víme, že speciální schopnosti nejsou něco, co se dá jen tak odložit, takže když se na scéně objeví Nick Fury (Samuel L. Jackson), Peterovo bezstarostné léto vezme rychle za své. Pavoučí muž musí nahodit oblek a pomoci jednookému exšéfovi avengerů v boji se zlovolnými elementály a také úplně novým padouchem, protřetlým Mysteriem (Jake Gyllenhaal).

Tom Holland se do Spider-Mana převtělí už počtvrté, nicméně nějakou dobu je nad slunce jasnější, že talentovaný herec definitivně nahradit Tobeyho Maguirea na pozici "nejlepší filmový Spidey". S Hollandem jsou příběhy Petera Parkera vtipné, chytré, svěží, a to je přesně to, co v tomhle úmorném dusnolétě všichni potřebujeme. Nová část marvelovské skládačky českého diváka potěší dvojnásob, protože podstatná část snímku vznikala právě u nás, a to má našinec rád. Navíc se nejedná o žádný štěk, česká metropole by měla být vidět opravdu pořádně.

Naše hlavní město totiž Marvelu za propagaci města zaplatilo 5 milionů korun z nadačního fondu Prahy. Zdejší castingové agentury navíc pod krycím názvem "Bosco" hledali komparzisty z tuzemských řad. Totéž proběhlo v Liberci, kde se tvůrcům zalíbila především slavná novorenesanční radnice, po jejíž fasádě Spider-man prchá už v traileru. Zatímco Praha se musela plácnout přes kapsu, Liberec na spolupráci se zahraničním štábem vydělal. Tvůrci pro potřeby natáčení na vlastní náklady opravili poškozenou Neptunovu kašnu.

Kromě těchto dobře známých lokací si v nové komiksové adaptaci "zahráli" ještě třeba Divadlo na Vinohradech, Státní opera, Obecní dům, hotel Carlo IV, Karlův most, Rudolfinum a krátce i Pražský hrad. Točilo se také v pivovaru v Kostelci nad Černými lesy. Snímek jde do českých kin 4. července.

A tady si přečtěte zajímavosti o 10 zajímavostí o historickém velkofilmu Gladiátor.

Podobné články

Doporučujeme

Další články