fb pixel Kvůli 11. září se musel film předělat: 10 zajímavostí o prvním filmovém Spider-Manovi – G.cz
Vyhledávání

Kvůli 11. září se musel film předělat: 10 zajímavostí o prvním filmovém Spider-Manovi

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Tvář má jako hošánek, i přes to ale Tobey Maguire slaví už 44. narozeniny. Do našich myslí se zaryl díky hlavní roli v jednom z nejzásadnější superhrdinských filmů v historii, prvním Spider-Manovi. Od té doby jsme se dočkali několika dobrých i naprosto otřesných pokračování, ale příběh prvního filmového Petera Parkera zůstává navždy srdcovkou.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi Aktualizováno 27.6.2019, 10:32

Jak Al-Káida změnila Spider-Mana

Je obecně známým faktem, že kvůli útokům z 11. září, které nejvíce odneslo město New York, se musely předělávat některé filmové scény. Změny se dočkal Zoolander, Muži v černém 2 (ti to odnesli asi nejvíce) a právě i Spider-Man z roku 2002. Budovy Světového obchodního centra byly vymazány v post-produkci a zároveň byl i vydán zcela nový trailer, jelikož v tom původním se Spider-Manovi podaří zastavit bankovní lupiče prchající v helikoptéře sítí nataženou mezi oběma věžemi.

Krom toho došlo ke stažení všech plakátů, jelikož se ve Spider-Manových očích odrážejí obrysy zničených budov. Další zajímavá fakta o filmu, který stál na začátku boomu komiksových adaptací, najdete v galerii:

A tady si přečtěte 10 zajímavostí o prvním Iron Manovi.

Podobné články

Doporučujeme

Další články