fb pixel Uzdravený Tom Hanks i stoletá seniorka! Další dobré zprávy v době koronaviru jsou tady – G.cz
Vyhledávání

Uzdravený Tom Hanks i stoletá seniorka! Další dobré zprávy v době koronaviru jsou tady

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Týden utekl jako voda a my zde pro vás máme další pětici dobrých zpráv, které minulý týden přinesl. Protože to je přesně to, co si musíme v této době neustále připomínat!

Jana Mrákotová
Jana Mrákotová 30.3.2020, 10:18

Negativní informace se na nás sice valí ze všech stran, ale my se snažíme myslet pozitivně, a to samé bychom rádi přenesli alespoň trochu na vás. Takže jdeme na to.

Zázraky se dějí?

Začneme v zemi, která patří k těm hodně novým koronavirem zkoušeným – v Itálii. Víte, že v Lombardii, která se stala evropským ohniskem nákazy existuje vesnice, která nemá jediného nakaženého? Jedná se o vesnici Ferrera Erbognone z provincie Pavia. Tuto informaci zveřejnil server deníku Heute.at. Žije tam zhruba 1140 obyvatel a většinou se jedná o seniory. Je jim přes šedesát. Což je právě ona nejvíce ohrožená skupina Jedna z obyvatelek vesnice říká: „Možná máme nějaké protilátky, jinak pro to nemám vysvětlení. Žijeme úplně normálně jako kdykoliv před tím. Chodíme běžně ven.“ Více takových míst, že ano?

Uzdravení století

V minulém týdnu jsme také zaznamenali, že se objevují případy, kdy se z nemoci COVID-19 uzdravili i lidé v opravdu pokročilém věku. Jednalo se například o devadesátiletou Američanku, ale také o dvě Italky, kdy jedné je 95 a druhé dokonce 102. Pozitivní zpráva je určitě i to, že se z nákazy uzdravil i Španěl, kterému je 101 let! Takže další naděje, a to i pro tu opravdu hodně ohroženou skupinu. Skvělé!

Forrest Gump běží dál

Jednou z celebrit, která zákeřným virem onemocněla, byl i Tom Hanks se svou ženou Ritou. Nakazili se při svém pobytu v Austrálii, kde Hanks natáčel u protinožců snímek o Elvisu Presleym, který měl jít do kin v řijnu 2021. Natáčení snímku bylo samozřejmě pozastaveno. Hanks s manželkou v Austrálii absolvovali léčení v domácí karanténě, ale nyní je vše jinak. Zdá se, že nad nemocí zvítězili a nyní jsou již zpátky v USA. Do Los Angeles se oba vrátili minulý pátek. Forrest je prostě nezničitelný. Naštěstí!

Bravo, Šéfe!

„Vaříme nepostradatelným!“ Právě tohle je heslo, kterým se aktuálně řídí obávaný kat českých a moravských restaurací Zdeněk Pohlreich, kterého veřejnost zná z oblíbeného pořadu Ano, Šéfe! Společně s dalším mistrem vařečky Janem Punčochářem, známého ze show MasterChef Česko vaří těm, kteří jsou v boji s koronavirem v první linii. „Hasiči, policie a záchranná služba procházejí skutečnou zatěžkávací zkouškou. Proto jsem se rozhodl vařit a zavážet jídla zdarma na jejich služebny na území hlavního města Prahy. „My jsme připravení pracov at zdarma a dělat to, co umíme nejlíp. Jediné, co potřebujeme, je finanční podpora na nákup surovin a obalových materiálů a ochranných pomůcek. Máme sjednané nejlepší možné cenové podmínky s našimi dodavateli,“ píše Pohlreich na svém instagramu. A zde transparentní účet, který je 6770217/0100. Nechcete udělat dobrý skutek?

Odizolované Litovelsko a Uničovsko

A dnešní pětici uzavíráme zprávou o tom, že krajští hygienici v neděli rozhodli o zrušení přísných omezení, která dva týdny svírala uzavřenou oblast Litovle, Červenky a Uničova na Moravě. Izolace skončila s nedělní půlnocí. Přístupové cesty do obcí jsou tak opět volné. Lidé budou moci opustit domovy, musí však samozřejmě stejně jako všichni v celé republice dodržovat opatření nouzového stavu. Ale je skvělé, že po dvou týdnech tak povolí přísná karanténní opatření a život ve městech se může dát znova do relativně normálního pohybu. No, hurá!

Vidíte sami, že se stále dějí i dobré věci. A my vás o nich budeme samozřejmě rádi informovat. Protože, jak už jsme psali, ale tohle budeme opakovat rádi (díky, Tino Pletánková), „vězte, bude líp!"

Podobné články

Doporučujeme

Další články