fb pixel Už zase? Simpsonovi znovu předpověděli budoucnost. Ohnivý závěr Hry o trůny věštili už v roce 2017 – G.cz
Vyhledávání

Už zase? Simpsonovi znovu předpověděli budoucnost. Ohnivý závěr Hry o trůny věštili už v roce 2017

+ DALŠÍCH 9 FOTEK + DALŠÍCH 10 FOTEK

Zase se to stalo. Buď mají tvůrci seriálu Simpsonovi doma křišťálovou kouli nebo znají telefonní číslo někoho z budoucnosti. Populární žlutá rodinka již stihla předpovědět zvolení Donalda Trumpa prezidentem, chytré hodinky a nejnověji i finále aktuální epizody Hry o trůny.

Arian Ebrahimi
Arian Ebrahimi 17.5.2019, 10:43

Předpověděli Trumpa i šílenou Daenerys

Simpsonovské předpovědi čas od času překvapí celý svět. Kromě Donalda Trumpa jako prezidenta a finále mistrovství světa ve fotbale z roku 2014 předpověděl tento svérázný animovaný seriál i dějový zvrat v momentálně nejpopulárnějším pořadu světa, a sice Hry o trůny.

*dále článek obsahuje spoilery, takže pokud jste pátou epizodu osmé řady GoT ještě neviděli, honem pryč*

Asi všichni z nás s hrůzou v očích (a podle negativních komentářů na internetu i s určitou dávkou znechucení) pozorovali, jak Daenerys na konci poslední odvysílané epizody nechá zapálit město plné civilistů a vzdávajících se vojáků. Krvavý konec nejnovějšího dílu Hry o trůny překvapil nejednoho fanouška. Kdo ale kromě příběhů ze Západozemí sleduje i příběhy jedné americké rodinky z města Springfield, ví, že něco podobného se už kdysi objevilo.

Na podzim 2017 byla odvysílána premiérová epizoda již 29. série Simpsonových s názvem Serfsonovi, která se odehrává ve fantasy variantě Springfieldu, tedy v magickém království Springfieldia. Tato epizoda je typickým produktem posledních řad toho 30 let starého seriálu – vezměte populární film a zparodujte ho bez větší snahy. Serfsonovi si tak vzali inspiraci z Hobita, Pána prstenů a právě i ze Hry o trůny.

Na konci dílu je zlo v podobě tyranského krále Quimbyho poraženo a všichni si myslí, že teď nastanou lepší časy. A právě v tom momentu se drak rozhodne zapálit celou vesnici; přesně jako v poslední epizodě Hry o trůny – tvůrci se nějakou podivnou souhrou náhod přesně trefili i do vzhledu ohnivé dračí katastrofy. Děsivé, že?

Možná by bylo na čase oprášit staré videokazety se Simpsonovými. Opravdu bychom se nedivili, kdyby se tam někomu podařilo najít, kdo nakonec zasedne Železný trůn. Nebo třeba, jak to dopadne s celou touhle společností...

A tady si prohlédněte 10 přešlapů ve filmech a seriálech, které vám možná unikly.

Podobné články

Doporučujeme

Další články