fb pixel Uspořádali jsme koncert pro devět tisíc lidí: V hlavní roli kapela MYDY! – G.cz
Vyhledávání

Uspořádali jsme koncert pro devět tisíc lidí: V hlavní roli kapela MYDY!

+ DALŠÍ 3 FOTKY + DALŠÍ 4 FOTKY

Protože moc dobře chápeme, že karanténa může být nuda k uzoufání, rozhodli jsme se, že si zasloužíte trochu odfrknout. A nic nezvedne náladu tak jako dobrý koncert. Jenže se zákazem kulturních akcí je těžké se nějakou takovou sešlost uspořádat, že? Omyl, koncertu kapely MYDY jste se mohli zúčastnit z pohodlí svého domova.

Jan Studnička
Jan Studnička 9.4.2020, 14:24

Dav v prázdném Rockáči

Asi znáte legendární klub Rock Café na Národní třídě, kulturní akce se tam pořádají v podstatě neustále. Každý týden nějaký vychytaný koncert, standup nebo divadlo, často dvě akce najednou. A právě tam si včera rozložila svoji aparaturu česká glamtronic kapela MYDY.

Jestli nevíte, co je glamtronic, tak nezoufejte, je to charakteristický styl právě tohohle unikátního bandu. Jde o spojení elektroswingu a jiných elektro stylů s jakousi velkolepostí a leskem osmdesátkových glamových kapel. Sami MYDY popsali svůj styl jako “zábavný, chytlavý, ale přitom propracovaný a inteligentní electropop s řadou odkazu na různé retro styly“, což je asi nejpřesnější definice, jakou najdete.

Ostatně přesně tenhle styl udělal z MYDY mezinárodní kapelu. Hráli totiž nejenom v Česku, ale v Jižní Koreji, Egyptě nebo Spojených státech. A jako druhá česká kapela vůbec na festivalu v Glastonbury. Právě v tuhle chvíli měli objíždět republiku se svým turné k novému albu Numbers, ale stejně jako nám ostatním, i jim epidemie koronaviru překazila plány.

Naštěstí si včera mohli spravit chuť devítitisícovým koncertem. Jak?

Tisíce lidí a skvělá nálada

Včera v šest hodin večer jsme na našem Facebooku přenášeli live stream přímo z Rockáče, kde MYDY hráli v klubově čtyřčlenné sestavě. A účast byla ohromná. Skoro devět tisíc lidí “přišlo” na koncert a v komentářích jim fanoušci projevili podporu a spoustu lásky.

Což je pro muzikanty, kteří hrají bez publika, extrémně důležité. Pouštěný aplaus z repráků toho ve výsledku moc nenadělá, musíte cítit to propojení s publikem. A to se nám společně s vámi aspoň trochu podařilo. Pokud jste stream nestihli, můžete si ho pustit tady a teď a pokud jste takoví milovníci hudby, jak si myslíme, můžete nějakou kapelu a její vystoupení podpořit TADY. Tohle totiž určitě nebyla poslední show. Rock Café v rámci Kultury do domu chystá třeba bandu Gypsy.cz 10. dubna či Už jsme doma 16. dubna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články