fb pixel Usedne na Železný trůn Matka draků, nebo někdo z Lannisterů? Malé velké opáčko dosavadního děje Hry o trůny – G.cz
Vyhledávání

Usedne na Železný trůn Matka draků, nebo někdo z Lannisterů? Malé velké opáčko dosavadního děje Hry o trůny

+ DALŠÍCH 5 FOTEK + DALŠÍCH 6 FOTEK

Je to tady, je to tady, je to tady! 14. dubna vypustí HBO první díl závěrečné 8. série Hry o trůny a my bychom se nemohli těšit víc. Jak to všechno dopadne? Nám se líbí teorie, že všichni umřou, na Železný trůn si sedne Noční král, ze své zombie armády udělá zase normální lidi a v Západozemí začne žít nová, mnohem lepší společnost. Stát se ale může cokoliv, a protože zkouknout všechny dosavadní díly už fakt nestíháte, rozhodli jsme se sesumírovat, které postavy jsou ještě ve Hře a v jaké pozici jsme je opustili.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 9.4.2019, 09:28

1. Cersei Lannister

Aktuální okupantka Železného trůnu Cersei Lannister vypadá, že přišla o všechno. Její děti jsou po smrti, jednoho bratra nenávidí, druhý se rozhodl postavit se proti ní, protože královna pokoutně hodlá porušit slib, který dala protivníkům ze Severu v boji proti armádě nemrtvých. Jediný, kdo jí zbyl, je bláznivý Euron Greyjoy, který má sice velké loďstvo, ale zatím to vypadá, že docela malý mozeček. Ale bůhví. Zároveň je tu pořád věštba, kterou si Cersei kdysi vyslechla, a totiž, že zemře rukou "malého/mladšího bratra".

2. Jaime a Tyrion Lannister

Cerseini bratři, to je složitá věc. Zatímco Tyrion byl od začátku zábavný a postupem času se ukázalo, že je to snad jediný Lannister, který není sociopat, na konci 7. série nás poněkud znejistil jeho soukromý rozhovor se Cersei, o jehož obsahu mnoho nevíme. Co když v něm nakonec zvítězil rodinný pud a rozhodne se zradit Daenerys, jejíž plnou důvěru má? Budeme ho sledovat!

S Jaimem Lannisterem je to přesně naopak. Nejprve toho floutka všichni nesnášeli, ale za sedm řad seriálu prošel neskutečným psychologickým vývojem a když pomineme, že znásilnil svou sestru hned vedle mrtvého těla jejich nejstaršího potomka a naopak vyzdvihneme, že se konečně vymanil ze Cerseina vlivu v zájmu cti a vyššího dobra, je to vlastně sympaťák. Ale má jen jednu ruku a pořád je tady ten sex u mrtvoly...

3. Daenerys Targaryen

Plavovlasá Matka draků je dokonalá. Všichni muži jí padají k nohám. Je moudrá, laskavá, čestná. Má draky, i když už jen dva. Taky je krásná, na Železný trůn má nárok a zatím se u ní zjevně neprojevila rodové kletba v podobě šílenství. A tady to zastavíme. Na svět Hry o trůny je prostě Daenerys nějak moc čistá. Jasně, všichni jí fandíme, ale co když jí v poslední sérii totálně hrábne - stejně, jako se to stalo jejímu otci, Šílenému králi?

4. Jon Sníh

Daenerysin spojenec, Král severu, nově taky milenec, a dokonce i příbuzný Aegon Targaryen, nám ovšem stále známý coby Jon Sníh, bastard Neda Starka (ve skutečnosti zcela legitimní syn Lyanny Stark a Rhaegara Targaryena), to je další oříšek. Fešákovi s odvážným srdcem zatím vycházelo všechno, a to včetně vstávání z hrobu. Existuje teorie, že aby porazil Nočního krále, bude muset právě Jon zabít buď přímo Daenerys, jednoho z jejích draků, nebo možná dokonce lidský plod jejich lásky. Bude to ještě drámo, no.

5. Arya a Sansa Stark

Starkovic děvčata rozhodně nejsou do počtu. Ze samostatné příběhové linky bojovnice Arya Stark, která nás nudila ze všech nejvíc, se dost možná stane story o tom, kterak Arya v přestrojení zabila nenáviděnou Cersei. Ambice na Železný trůn ale tohle děvče nemá. To spíš její starší sestra Sansa, která dokázala, že nejděsivější vlci jsou, kdy jen tiše číhají. Ze zrzavého týraného smetáku se stala žena, která zachránila velkou bitvu a neváhala nechat podříznout zrádného Malíčka uprostřed sálu plného lidí. Opustili jsme ji ve chvíli, kdy se jí moc nezdálo, že její oficiálně nevlastní bratr se vyšplhal tam, na co má ona rodné právo. Se Sansou to ještě bude zajímavé.

Pak je tu samozřejmě ještě Bran Stark. Ač mrzák, momentálně je to postava, která vidí úplně všechno co se stalo, co se děje a co se ještě stane (mluví se i o tom, že sám Bran je vlastně Noční král, je k tomu celá teorie, která vlastně nezní tak nelogicky, ale jednomu z toho jde hlava kolem), očekáváme tedy, že s dějem zamíchá asi nejvíc ze všech. Ten ale už jeden permanentní trůn má a další nepotřebuje, takže...

A tady se podívejte na detailní rozbor traileru ke Hře o trůny, ať můžete dumat, co nás vlastně čeká.

Podobné články

Doporučujeme

Další články