Čeká Cersei osamělý konec? 5 věcí, které o dění v 8. řadě Hry o trůny prozradil první oficiální trailer – G.cz
Vyhledávání

Čeká Cersei osamělý konec? 5 věcí, které o dění v 8. řadě Hry o trůny prozradil první oficiální trailer

+ DALŠÍCH 16 FOTEK + DALŠÍCH 17 FOTEK

Venku už to vypadá na jaro, ale na obrazovky konečně přišla zima! Za měsíc a kus odstartuje osmá série Hry o trůny, a tak HBO konečně vypustila první pořádný trailer. Dvouminutová upoutávka fanouškům napověděla ledacos o tom, co se v poslední řadě populárního seriálu bude dít...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.3.2019, 09:14

1. Jak dopadne Cersei?

S královnou Cersei to vypadá bledě. Už dlouho víme - a většina z nás se na to vyloženě těší - že tahle ďáblice, která se na Železný trn prošlapala přes mrtvoly vlastních dětí, skončí zavražděna vlastním bratrem. V traileru ji nejprve vidíme ještě u moci, na konci ale sama a plačky pije víno v jedné z komnat Rudé bašty. Z upoutávky se navíc zdá, že za ní do místnosti někdo přijde, dle jejího výrazu to je osoba, kterou Cersei zná a zřejmě i ví, že ji ten člověk přišel zabít.

2. Bratrstvo bez praporců přežilo

Řekněme si na rovinu - tahle parta je složená z nejlepších postav, co v seriálu zbyly. S Tormundem, současným velitelem Noční hlídky Dolorousem Eddem a vůdcem Bratrstva bez praporců Bericem Dondarrionem jsem se loučili neslavně - v závěru sedmé sezóny to vypadalo, že zemřeli poté, co drak ve službách Nočního krále zničil Zeď. Upoutávka ale ukázala, že to tahle trojice přežila. Jupí!

3. Muži Lannisterovi na tahu

Kromě Cersei jsou ve hře ještě její bratrři Jaime a Tyrion. Tyrion je dlouhodobě miláčkem všech fanoušků, v traileru na osmou řadu ale vypadá poněkud ustaraně. Vlastně docela hodně ustaraně. Víme, že v závěru sedmé řady měl soukromý rozhovor se svou sestrou - Bůh ví, co ti dva domluvili. Jaime se se Cersei naopak rozkmotřil. V upoutávce ho slyšíme říkat, že se zavázal bojovat za živé a slib hodlá dodržet, což znamená zřejmě definitivní konec incestní lásky těch dvou. Jaké to bude mít následky? Uvidíme 15. dubna.

4. Bitva o Zimohrad

Od začátku natáčení osmé série se ví, že bude obsahovat vůbec nejdelší bojovou scénu v celém seriálu. Bude to bitva o Zimohrad, během níž se střetne armáda mrtvých se silami vedenými Jonem Sněhem a Daenerys Targaryen. Scéna se točila 55 dní a zřejmě to bude fakt nářez.

5. Zlatá společnost

Ve stínu zmrzlých zombíků se docela snadno zapomíná na postavu, která ještě asi sehraje zásadní úlohu - Euron Greyjoy zatím působil spíš jako komická figurka, dle traileru se mu ale zřejmě podařilo splnit úkol, který mu zadala Cersei, a to zlanařit na její stranu obří flotilu bohaté Zlaté společnosti. Co mu za to královna slíbila? A jak to zamíchá kartami? No těšíme se!

V galerii níže se můžete podívat na promofotky všech hlavních postav k očekávané 8. řadě...

A tady pohled do budoucna; HBO natočí nový seriál ze světa Hry o trůny: tohle jsou 4 příběhy, které bychom v prequelové sérii rádi viděli.

Podobné články

Doporučujeme

Další články