fb pixel UKAŽME SI NA NĚ! Těchto 18 poslanců odmítlo zpřísnit tresty za týrání zvířat. Další desítky se zdržely – G.cz
Vyhledávání

UKAŽME SI NA NĚ! Těchto 18 poslanců odmítlo zpřísnit tresty za týrání zvířat. Další desítky se zdržely

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Přáli jste si, aby bezcitné zrůdy mohli dostat prísnější tresty za týrání zvířat? Tak bohužel. Poslanci to odmítli v rámci novely trestního zákonu, avšak na druhou strany se rozhodlo o tom, že soud bude moct viníka potrestat zákazem chovu zvířat až na 10 let v případě, že se někdo dopustí týrání zvířete nebo zanedbání péče. Aspoň něco.

Martin Miko
Martin Miko 19.12.2019, 09:44

Množírny zvířat, chovy v neodpovídajícím prostředí, různé nepovolené zápasy psů.... tak bychom mohli pokračovat dál. O týrání zvířat se poslední dobou hodně mluví. A veřejnost volala po přísnějších trestech v této souvislosti. A zdálo se, že změna je na dohled.

Zákon neprošel o 6 hlasů

Jak jistě všichni víte, tak se v Poslanecké sněmovně tento týden řešilo možné zvýšení trestů za týrání zvířat ze současných pěti let na šest let. To by znamenalo například fakt, že by zlým tyranům hrozilo vězení místo alternativních trestů jako jsou pokuty a podmínky. Ty totiž ne vždy vše řeší a ne každý viník si z těchto trestů něco dělá. Bohužel však chybělo jen 6 hlasů k tomu, aby zákon prošel dál.

Tento článek každopádně slouží k tomu, abychom si ukázali na těch 18 lidí, kteří se rozhodli hlasovat proti tomuto zákonu.

Tak tedy jmenovitě:

Ivan Adamec (ODS)

Jan Bauer (ODS)

Petr Beitl (ODS)

Marek Benda (ODS)

Pavel Blažek (ODS)

Jakub Janda (ODS)

Karel Krejza (ODS)

Martin Kupka (ODS)

Jaroslav Martinů (ODS)

Vojtěch Munzar (ODS)

Jan Skopeček (ODS)

Zbyněk Stanjura (ODS)

Jiří Ventruba (ODS)

Jan Zahradník (ODS)

Pavel Žáček (ODS)

Ondřej Benešík (KDU-ČSL)

Stanislav Juránek (KDU-ČSL)

Těm, kteří se zdrželi samozřejmě také dáváme pokárání.

Nejsme žádní fananatici, ale možná jako jeden z možnách trestů je postavit tyrana do role oběti. Být přivázaný ke stromu bez jídla a pití určitě žádná paráda není... Co myslíte? Napiště nám do komentářů.

Zároveň si dovolíme v této souvislosti jeden apel. Za pár dnů je Štědrý den. Představa roztomilého štěňátka s mašlí vyskakujícího z krabice je možná roztomilá, ale není to dárek na 14 dní. Prototo zapojte v těchto případech vždy mozkové závity. Pohození "živého" dárku k popelnici je kruťárna a také týrání, že....

Podobné články

Doporučujeme

Další články