fb pixel U Letiště Václava Havla vyroste autokino: Nasaďte si roušky a zajeďte se podívat na Pulp Fiction pod hvězdami – G.cz
Vyhledávání

U Letiště Václava Havla vyroste autokino: Nasaďte si roušky a zajeďte se podívat na Pulp Fiction pod hvězdami

Zdroj: Paramount Pictures

U pražského Letiště Václava Havla se otevře autokino. Poslední dubnový víkend mohou v Kinoautopraha doplnit dávku pohyblivých obrázků servírovaných na velkém plátně všichni fanoušci filmů z hlavního města a jeho okolí. Nasaďte roušku, otočte klíčkem a šup užít si jedinečný zážitek pod jasnou jarní noční oblohou. Jako za starých časů, kdy byl svět ještě v pořádku.

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 24.4.2020, 07:18

Autokino v Praze

Pražští milovníci filmu, pozor! O víkendu vyroste na okraji vašeho města u Letiště Václava Havla moderní autokino. Díky moderním technologiím bude zvuk promítán přímo pomocí FM pásma do vašich autorádií a vy si tak můžete vychutnat jedinečný zážitek pohledu na svůj oblíbený film. Organizátoři věří, že v čase bez multikin a kulturních akcí tím malinko přispějí k tomu, aby vám udělali radost.

Zážitek podobnější návštěvě standardního kina si v době krize už prostě vymyslet nemůžete. Není to dokonalé, ale je to jedinečné a je to život ve filmu. V Kinoautopraha bude kromě kulturního zážitku k dispozici i drobné občerstvení. Samozřejmě ale bude třeba dodržet několik pravidel v souladu s bezpečnostními opatřeními kolem koronavirové nákazy. Jenže- to je při pohledu na akce vlády trochu těžké určit, vzhledem k tomu, že se to neustále mění. Řekněme tedy, že pokud na film vyrazíte s partnerem, s dětmi nebo se spolubydlícími v jednom voze, udržíte rozestupy mezi auty a nebudete zbytečně vycházet (a když už, natáhnete si roušku), určitě nic nezkazíte.

A teď k tomu, co vás zajímá asi nejvíc - co vlastně dávají? Projekt bude uveden v pátek 24. dubna "nejkultovnějším filmem všech dob", Pulp Fiction Quentina Tarantina. Projekce začíná ve 20:30.

V sobotu rovněž ve 20:30 se budou promítat neméně legendární Samotáři, po nich pak české sci-fi Ikarie XB 1, ta poběží od 23:30 a je určena nočním ptákům, takříkajíc. A v neděli pak návštěvníky Kinoautopraha čeká opět od 20:30 Pátý element s Millou Jovovich, Brucem Willisem a Garym Oldmanem v hlavních rolích.

Historie autokin se začala psát někdy před 77 lety v Americe, když s ojedinělým projektem přišel milovník filmů a fanda do aut Richard Hollingshead. Tehdy natáhl plátno mezi dva stromy, za něj umístil reproduktory, před ně zaparkované auto s projektorem a když jakž takž doladil kvalitu zvuku a vymyslel, jak rozestavit auta tak, aby každé mělo dobrý výhled na plátno, měl patent na auto kina v kapse.

Zároveň dnes startuje festival Art Parking, jediný drive-in multižánrový festival, který až do konce června nabídne nejen filmové projekce, ale také divadelní představení nebo koncerty. Autokino bude v provozu na Nákladovém nádraží Žižkov, za divadlem a hudbou musíte na scénu v Pražské tržnici. Festival bude v Praze probíhat o víkendech a pokud nejste pražští, milí čtenáři, vůbec nesmutněte.

Postupně by se k hlavnímu městu měla přidat totiž také Plzeň, Ostrava a Brno. A izolační krizi řeší kulturou již teď i v dalších městech. Autokino se poslední dubnový víkend otevře například i v Ústí nad Labem na parkovišti Tamda Foods ve Všebořicích. Do dalšího si můžete zajet, jste-li z okolí Klatov.

Podobné články

Doporučujeme

Další články