fb pixel A to je všechno? Temný rytíř, Titanic a ještě 10 dalších extrémně přeceňovaných filmových trháků – G.cz
Vyhledávání

A to je všechno? Temný rytíř, Titanic a ještě 10 dalších extrémně přeceňovaných filmových trháků

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

S blížícími se Oscary nejeden filmový fanoušek zapátrá v paměti, případně na Googlu, aby si připomněl něco málo z bezmála stoleté historie Cen Americké filmové akademie. A přijde přitom na to, že leckdy se ohromného uznání dostalo snímkům, které si to vlastně ani nezaslouží...

Kateřina Horáková
Kateřina Horáková 6.2.2020, 13:24

Nó... Já ti nevím!

Existuje velká spousta dobrých filmů. Pak existují skvělé filmy. Filmy, které vám změní život. Filmy, které změní život celé společnosti nebo způsobí revoluci v kinematografii. Některé trháky - a ano, většinou jsou to hollywoodské trháky - si třeba i desítky let drží vysoká hodnocení a kdykoliv je zmíníte, 9 z 10 lidí o nich bude básnit v superlativech. My se na některé takové bijáky podívali znovu a došlo nám, že vlastně vůbec netušíme, proč tomu tak je.

Nechápejte nás zle; to, že je něco přeceňované, neznamená, že to není dobré. Třeba takovému Titanicu rozhodně neupíráme precizní technickou stránku. Zároveň ale podle nás není náhoda, že z toho asi milionu oscarových nominací v roce svého uvedení katastrofický snímek Jamese Camerona neuzmul tu za scénář. On je ten film totiž napsaný pěkně pitomě. Totéž v (doslova) bledě modrém je rovněž Cameronův Avatar, kolem kterého bylo velké haló, ale dnes...

Každopádně jsme po divoké diskuzi v redakci společnými silami vytvořili galerii dvanácti podle nás nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Než na nás vezmete vidle a pochodně, berte nás s rezervou.

Tak co? Souhlasíte s námi, nebo jsme podle vás moc přísní třeba na takové Pelíšky, český filmový klenot a v podstatě už stejně neodmyslitelnou součást vánočních svátků, jakou je třeba kapr nebo nazdobený stromeček? Napište nám do komentářů. My jsme připraveni tomu čelit!

Podobné články

Doporučujeme

Další články