Tvůrci Mafia míří do světa s novou videohrou z prostředí českého středověku – G.cz
Vyhledávání

Tvůrci Mafia míří do světa s novou videohrou z prostředí českého středověku

+ DALŠÍCH -1 FOTEK

Vstupte do světa českého středověku spolu s novou tuzemskou videohrou Kingdom Come: Deliverance, která je nejočekávanějším projektem posledních let. Po čtyřech letech čekání je konečně tu pravděpodobně největší herní projekt, který kdy spatřil světlo světa. Kromě na PC bude hra k dostání PS4 a XONE. Hra Kingdom Come bude na českém trhu k dostání ode dneška.

Martin Miko
Martin Miko 13.2.2018, 07:58

Kingdom Come vyjde 13. února

Český projekt od tvůrců legendární Mafie. Akční RPG ze českého středověku. Necelých 32 milionů korun vybraných na crowfundingové platformě Kickstarter. 4 roky čekání na výsledek. Tyto fráze přesně vystihují dlouho očekávanou českou videohru Kingdom Come: Deliverance, která jde na světlo denní díky společnosti Warhouse Studios, za kterým stojí i český vývojář David Vávra, kterého všichni známe díky výše zmiňované hře Mafie. Jedná se o nejdražší českou hru v historii, která si navíc klade poměrně vysoké cíle.

Ačkoliv se děj hry odehrává v českém prostředí 15. století, tak je hra kompletně v anglickém jazyce a hráči se budou muset spokojit pouze s českými titulky. I tak je po hře mezi českými fanoušky abnormální zájem, a jak se zdá, tak některé obchody hlásí vyprodáno v předobjednávkách. Hra vychází oficiálně až 13. února 2018. Zájemci o hru jsou však nejen mezi Čechy, ale jinde ve světě, což dokazují i čísla největšího digitálního obchodu Steam, kde je Kingdom Come momentálně na druhém místě před hrou PUBG. Neobvyklému zájmu se hra může těšit nejen díky úspěšné kampani na Kickstarteru, ale i díky prvním zveřejněným hráčským videům na Youtube, které se objevily online tento víkend. Hráči jsou nadšení z grafiky i skvělého příběhu.

Hra vznikla za podpory Zdeňka Bakaly

Práce na hře trvala dlouhé čtyři roky a role investora se částečně ujal i Okamurův „oblíbenec“ Zdeněk Bakala. Tvůrci hry se snažili hru vytvořit na základě reality, tudíž neočekávejte, že se ve hře objeví kouzelníci, draci nebo nadpřirozené bytosti. Prý se bude jednat o realistické ztvárnění 15. století v českých zemích v době, kdy byl český král Václav IV. přepaden a jeho bratr Zikmund se posléze za pomoci uherské armády pokoušel ovládnout Čechy.

Cesta za cílem vytvořit realistickou hru z prostředí českého středověku prý nebyla vůbec jednoduchá a bylo na ní potřeba sehnat obrovskou finanční částku už při vytváření prototypu. V roce 2014 se vývojáři rozhodli, že svou hru přihlásí do globální crowdfundingové platformy Kickstarter, kde nakonec od lidí vybrali téměř 32 milionů korun, čímž si zajistili i přízeň dalšího investora.

Máte v plánu si zakoupit jednu z nejdražších českých videoher v historii? My teda rozhodně jo.

A zde je 10 závodních her, které jsme hráli jako malí.

Podobné články

Doporučujeme

Další články
Zavřít reklamu