10 závodních her, které jsme hráli jako malí – G.cz
Vyhledávání

10 závodních her, které jsme hráli jako malí

V dřevních dobách počítačů stačilo pár pixelů a několik barev - zbytek byla naše závodnická fantazie. Také jste hráli?

1. Micro Machines

Micro Machines_6 http://www.myabandonware.com "Mikromašiny" vás nikdy nemohly omrzet. Na výběr byla hromada vozítek a tratí, které vedly napříč obýváky, kuchyněmi nebo třeba ve vaně. Stroje byly skutečně mikro, takže jste se museli vyhýbat sušenkám, tužkám, krabicím a různému poházenému harampádí. Dalo se hrát ve dvou, což životnost hry vystřelilo do závratných výšin.

2. OutRun

OutRun_6 abadonia.com Stálice maringotek s automaty, kde jste mohli za pětikorunu usednout do Ferrari a hnát se různými typy krajiny. Museli jste dávat bacha na ostatní auta a také neúprosný časový limit, který se krátil až do průjezdu dalšího kontrolního bodu. Když se hra dostala na počítače, hráči konečně mohli dojet do cíle, aniž by je nenasytná mašina obrala o veškeré kapesné.

3. Test Drive

Test Drive - Triple Pack_2 abadonia.com Slavná závodní série vznikla v roce 1987 a nechala vás usednout do pořádně exotických sporťáků. Ferrari Testarossa, Porsche 911 Turbo, Chevrolet Corvette, Lamborghini Countach nebo Lotus Esprit Turbo - pěkně zpracované kokpity a pseudo 3D grafika, to vše při přejezdech od benzínky k benzínce.

4. Street Rod

street-rod_4 http://www.myabandonware.com street-rod_8 Amerika šedesátých let - v novinách si přes inzerát koupíte starou šunku a začnete ji ladit. Karburátory, snížená střecha, lepší motor a hurá do víru silničního závodění. V autě se skutečně rýpete v garáži, šroubujete šroubky, zapojujete elektřinu a hledáte kompatibilní lepší díly. Samotné závody se jezdí o peníze nebo o papíry k autu, cílem je porazit frajera Kinga v černém Chevy Corvette.

5. Super Karts

superkarts_17 abadonia.com Zábavné a barevné závody motokár na tratích, inspirovaných různými kouty světa. Musíte si hlídat palivo a olej, používáte proti soupeřům různé bonusy. Zábavná blbina, u které můžete strávit dlouhé hodiny.

6. Wacky Wheels

wacky-wheels_5 http://www.myabandonware.com Zvířátka v srandovních autíčcích bavila děti i dospělé. Kde jinde můžete zažít, že vás předjede žralok, pelikán nebo panda? Hra byla vydána v roce 1994.

7. Need for Speed

Need for Speed, The_4 abadonia.com První skutečně moderní závodní hra s filmečky a licencovanými auty v grafice, kterou do té doby svět neviděl. Plně 3D prostředí a překrásné tratě byly k nakousnutí, stejně jako realistické vnitřky aut. Hru vydalo studio Electronic Arts v roce 1995.

8. WipEout

wipeout-1995_6 http://www.myabandonware.com Z rychlosti, jakou se tato futuristická vznášedla proháněla nad sedmi závodními tratěmi, se vám i tehdy mohla zatočit hlava. Našli jste tu zrychlovací pruhy a po soupeřích jste stříleli raketami, kladli miny. Za zmínku stojí soundtrack od Velšana Tima Wrighta, doplněný skladbami od Orbital, Chemical Brothers nebo Leftfield.

9. Grand Prix

grand-prix-circuit_3 http://www.myabandonware.com Pro řadu z nás první seznámení s Formulí 1. Mohli jste odjet celou sezonu na skutečných (osmi) tratích za stáje McLaren, Ferrari nebo Williams.

10. Stunts

Stunts_5 http://www.myabandonware.com Stunts_4 Pestrý výběr jedenácti aut od mastodontního Lamborghini LM002 až po formuli - první plus. Druhé - Stunts z roku 1990 mají editor tratí, které jste mohli osadit mosty, loopingy, klopenými zatáčkami, šikanami, skokánky či křižovatkami. Na svou dobu uměla hra velmi dobře imitovat principy přilnavosti a pohybu ve volném prostoru. Zkoušet s kamarády, kdo zvládne jak rychle čí zákeřnou dráhu, vydalo na hezkých pár odpolední po škole.

TÉMATA

Podobné články

Doporučujeme

Další články