Tvrdík bude vyslán do Číny, kde bude řešit nejen Zemanův výlet do Šanghaje. Znovu máme o zábavu postaráno

Obrázek uživatele Martin Miko
21.5.2018, 10:05

I když místopředseda představenstva evropské CEFC Jaroslav Tvrdík zažívá těžké časy kvůli současné šlamastice mezi CEFC Europe a finanční skupinou J&T, která dosud od evropské CEFC nedostala zaplaceno za úvěr ve výši 11,5 miliardy korun, tak to nebrání tomu, aby Miloš Zeman vyslal Tvrdíka na velkou čínskou misi, kde bude k dispozici kancléři Mynářovi. Zdá se, že tahle patálie už nikdy neskončí.

A jede se do Číny!

Česká výprava v cele s kancléřem Mynářem tedy znovu míří do Číny, kde bude plánovat eventy a setkání v letošním roce. Konkrétně se jedná o zasedání čínsko-českého centra ve městě Yiwa, investiční fórum v Praze, které se odehraje v září, a chystanou výpravu Miloše Zemana na světovou výstavu Expo, která se v Šanghaji odehraje v listopadu, jak uvádí zpravodajský server Lidovky.cz.

Lidovkám se podařilo získat kopii dopisu vedoucího kanceláře prezidenta Miloše Zemana, ve kterém se píše, že prezident Miloš Zeman pověřil Jaroslava Tvrdíka, aby si vzal na starost organizaci a přípravu těchto aktivit a cest, které proběhnou v letošním roce ve spolupráci s Čínou. První mise do Číny proběhne začátkem června, tedy 5. a 6. června. Výpravu doplní i někteří zástupci z ministerstva průmyslu a obchodu, podnikatelé a zástupci CzechInvestu.

Jak tahle cesta asi dopadne? Nepřijde vám, že kam přijde Tvrdík, tam to zavání problémy? Zatímco čínské slibované investice jsou prozatím jen jeden velký průser, tak Pražský hrad nic neřeší a jede se dál. Co se týká trestního stíhání Zemanova poradce a zakladatele CEFC, tak k současné situaci prozatím Hrad mlčí. Uvidíme, co přinese čas.

A zde je 5 největších průšvihů exministra Topolánka.


Komentáře