fb pixel Tvoje tvář má známý hlas: Pohled na dno showbyzu dnešním finále bohužel končí – G.cz
Vyhledávání

Tvoje tvář má známý hlas: Pohled na dno showbyzu dnešním finále bohužel končí

Dnes po osmé večer odvysílá televize Nova poslední díl vesnické travesti show Tvoje tvář má známý hlas. “Velkolepé” finále udělá tečku za jedním z nejsledovanějších pořadů sezóny. Někdo ho sledoval s upřímným zaujetím, někdo ironicky a někdo s nevěřícně vytřeštěnýma očima.

Jan Studnička
Jan Studnička 21.11.2020, 13:09

Jak asi víte, během pandemie to není s prodejem různých podpůrných prostředků a také s prvozováním různých antistresových terapií úplně nejjednodušší. Naštěstí každou sobotu nasadila Nova svůj dnes již kultovní pořad Tvoje tvář má známý hlas, který na dvě hoďky zastane jakýkoli sebesilnější halucinogen a hlava se vám po něm bude motat ještě dva dny.

Dnes nás čeká velké finále, ve kterém se utkají čtyři soutěžící, kterým porota po obligátním nekonečném monologu na téma: "Byli jste všichni skvělí, já se nemůžu rozhodnout, ach jo!” udělila největší počet bodů. A bude to skutečně kvalita, protože do finálového kola se prozpívala vážně boží parta.

Zaprvé Bára Basiková, která si mohla v minulém díle vyplakat oči nad Modlitbou pro Martu, protože teď jsme na tom pocitově s nošením roušek stejně jako za komunismu. Zadruhé Jitka Čvančarová, která navzdory svému nezpochybnitelnému hereckému talentu často i po skončení show zůstává v roli tak přepáleně, až je z toho divákům trapně. Potom Erika Stárková, ta potřebuje při každé příležitosti mluvit o tom, jak to nebere jako soutěž, ale jak je ráda, že si tam našla tolik super kamarádů… A nakonec Albert Černý, který působí podivně normálně a je minimálně podezřelé, že si ještě ze všeho, co se kolem něj děje, nepodřezal žíly.

Tvoje tvář má známý hlas je jako nějakou nesvatou magií oživená mrtvola devadesátek. Jako každá chodící (i ležící) mrtvola je tak shnilá, že z ní odpadávají věci, ale díky tomu jí můžeme vidět až do žaludku. Je v ní všechno, mizerné vtipy, Helena Vondráčková, vyšinuté galavečery… i starý dobrý ležérní a nenucený rasismus.

Ale opepřený trochou současnosti. Takže zatímco Ondra Sokol v každém druhém díle fňuká, že nemůže lidem dělat blackface a Eva Burešová vypráví lidem do podcastů o tom, že “bílá rasa je utlačovaná”, pořad sám se v jednom a tom samém díle zřekne barvení lidí na černo a pár minut potom nechá Jitku Čvančarovou pustit n-word do vysílání.

Takhle to skoro vypadá, že se nám pořad nelíbí nebo že se nedejbože nebudem dívat. Budem. A po dnešním večeru nám bude chybět. Všechno. Otřesná hudební čísla, stále klesající kvalita masek, afektované publikum (když tam tedy mohlo být - to víte, korona řádí všude), trapné vtipy, android Jordan, celebrity, které v pandemii nemají do čeho píchnout… Prostě všechno.

Podobné články

Doporučujeme

Další články