fb pixel Svatba na první pohled je nejzábavnější odpad na televizních obrazovkách – G.cz
Vyhledávání

Svatba na první pohled je nejzábavnější odpad na televizních obrazovkách

Zdroj: novaplus.nova.cz

Já jsem čichač. Holka pro mě nemusí být extra nádherná, když hezky voní a naopak. Například. Určitá období svého života mám spojená s konkrétními pachy a vůněmi... Čichám prostě všechno, jídla, místa, Yankee Candle, benzín a v poslední době hlavně svůj vlastní dech uvězněný pod respirátorem. Takže když jsem včera na Nově viděl soutěžící, jak fetují trička ostatních soutěžících, pocítil jsem silnou erekci a ještě silnější nevolnost. A tenhle mix vzrušení a znechucení je symptomatický pro celý pořad Svatba na první pohled.

Jan Studnička
Jan Studnička 29.10.2020, 11:14

Odpad na první pohled

Výročí založení republiky se rozhodla televize Nova oslavit novým pořadem, ve kterém lidi projdou řadou psychotestů a nechají si odebrat DNA, aby našli ideálního partnera… a pak jsou zklamaní tím, že jim věda nepřidělila někoho lepšího. To je Svatba na první pohled v kostce.

Pozor, Svatba na první pohled není česká verze netflixáckého hitu Love is blind, koncept obou pořadů je trochu jiný. Ale stejně jako Love is blind se vám i novácká novinka bude snažit namluvit, že nejde o dementní zábavu, ale o sociální experiment. To je v posledních deseti letech oblíbená výmluva televizních stanic a youtubových kanálů bez jakékoli vyšší hodnoty, které se chtějí tvářit, že mají poselství. Vzpomeňme třeba na spektakulárně neúspěšný pořad Experiment 21. Ale protože Nova je Nova, dotáhla to ještě mnohem dál. Takový ten superdramatický BWHAAAM! Hanse Zimmera z filmu Počátek, tak ten zazní v pořadu o dokonalých vztazích ještě před úvodními titulky. Protože tady jde o hodně.

Nejlepší věc do karantény

Postup je následující. Přihlásíte se do soutěže, psychologové vás nechají udělat testy s polygrafem, vyzpovídají vás, odeberou vám DNA. Tu pošlou do americké laboratoře a dají si záležet na tom, abyste pochopili, jak moc je cool, že to posílají do AMERICKÉ laboratoře. Nakonec se vyspíte ve vypraném tričku, pak očucháte spací trička kolegů… no a už jen čekáte, jestli vám věda našla ideálního partnera mezi jinými idioty, kteří si mysleli, že tohle bude dobrý nápad.

Nechápejte mě špatně, osobně se domnívám, že tohle je to nejlepší trash TV, které se u nás objevilo za dlouhá léta a přistihl jsem se přikovaný k obrazovce, jak hltám každý detail téhle bizarnosti. Zatímco znělka totiž vypadá jako nekvalitní reklama na dokonalé štěstí, první věta, kterou nám v pořadu vztahová expertka Katarína Szabados řekla, bylo, že lidé mají na sebe zbytečně vysoké nároky a měly by snížit své standardy. To prostě nevymyslíte!

Prvním šťastně sezdaným párem je šestatřicetiletý podnikatel František, který má tragickou backstory s mrtvými rodiči, a třiadvacetiletá zubní sestra Natálka, která je původem z Ukrajiny, takže se měla vdávat už před osmi lety. Obzvlášť ta vypadala během obřadu, jakože někdo popraví její rodinu, pokud Františkovi neřekne své ano. A nejenom, že budeme moci sledovat, jak tahle hluboká osobní tragédie bobtná na líbánkách, ale navíc dostaneme příští týden další nešťastný pár, který si zkazí život.

Zatím jediným výhercem soutěže je týpek, kterému Nova nedokázala nikoho najít. A hlavně já jako divák. Co můžete od televize chtít víc?

Podobné články

Doporučujeme

Další články