fb pixel Tupac chtěl před smrtí opustit Death Row Records. Objasní nové info záhadnou smrt slavného rappera? – G.cz
Vyhledávání

Tupac chtěl před smrtí opustit Death Row Records. Objasní nové info záhadnou smrt slavného rappera?

+ DALŠÍ 2 FOTKY + DALŠÍ 3 FOTKY

Americký rapper 2Pac byl podle známé zpěvačky Keyshii Cole odhodlaný odejít z labelu Death Row těsně předtím, než byl smrtelně postřelen v Las Vegas. Pro nahrávací společnost vedenou Suga Knightem byto znamenalo obrovskou finanční ztrátu. Může tahle nová informace konečně vyřešit dosud neobjasněnou smrt legendárního umělce?

Martin Miko
Martin Miko 13.8.2020, 11:51

Nová fakta o smrti 2Paca

2Pac se zřejmě nedočká klidu ani 24 let po smrti. Je zvláštní, že i po takové době je vražda populárního rappera velkým tématem fanoušků rapu. Americká zpěvačka Keyshia Cole totiž v rámci instagramového rozhovoru s rapperem Fat Joem prozradila fanouškům zákulisní informace, které dosud nikdo netušil. Zpěvačka tvrdí, že měl 2Pac v plánu odejít z labelu Death Row, s nímž byl za života neodmyslitelně spjat, a podepsat smlouvu s Quincy Jonesem. Zároveň si prý přál, aby i ona z labelu odešla. Zesnulý rapper v té době totiž chodil s Quincyho dcerou Kidadou.

Do labelu Death Row Records se přitom populární R&B zpěvačka dostala díky MC Hammerovi, který jí pomohl ke smlouvě. Zde se seznámila nejen s rapperem 2Pacem, ale i s majitelem labelu Suge Knightem, o kterém se hovoří jako o potenciálním vrahovi milovaného rappera. Zpěvačka dále prozradila, že 2Pacova přítelkyně Kidada byla rovněž na boxerském zápase Mikea Tysona, po kterém byl rapper zavražděn. A přesně v ten den se Keyshia Cole dozvěděla, že 2pac plánuje od Death Row Records odejít, bylo jí tehdy 16 let.

Nahrávací společnost Death Row Records byla založena v roce 1991 producentem Suge Knightem a rapperem Dr. Dre, který v té době odešel z kontroverzní kapely N.W.A.. Společnými silami se jim podařilo na vydavatelství získat hvězdy west coast rapu jako byl například zmiňovaný 2Pac, Snoop Dogg nebo Tha Dogg Pound.

Knight chtěl 2paca pod pomyslná křídla získat poté, co byl rapper v listopadu 1994 postřelen a okraden v nahrávacím studiu v New Yorku, z čehož byli obviněni hlavní hvězda tehdy velmi úspěšného labelu Bad Boy Records The Notorious B.I.G. a šéf společnosti Sean Combs. Ačkoliv se spojitost mezi nimi a incidentem nikdy nepotvrdila, spor vyvolal nevraživost mezi rappery z východního a západního pobřeží USA, která je dodnes legendární. To postavilo Bad Boy Records a Death Row Records proti sobě, a tak i umělce, kteří u společnsotí vydávali svoje desky.

Vydavatelství Death Row se ale dařilo, a to především díky 2pacovi. Podařilo se jim prodat přes sto milionů desek, v čele s Shakurovými alby All Eyez on Me nebo The Don Killuminati, kterými legendární rapper dobyl svět tohoto žánru. Právě proto se spekuluje o tom, že odchodem 2Paca z Death Row Records by přišel Suge Knight o obrovské peníze, a tak se pokusil mu v tom zabránit.

A věci zapadají ještě více. Ukázalo se totiž, že spolupráce se Suge Knightem nebyla lehká ani pro další rappery, kteří měli smlouvu s Death Row Records. Rapperům se nelíbila politika labelu, a proto ty nejpopulárnější z nich postupně odešli v roce 1998. To vedlo k úpadku a rozpadu labelu. Přispělo k tomu i to, že Suge Knight neustále seděl ve vězení za své prohřešky. V roce 2018 byl dokonce odsouzen na 28 let za zabití.

V roce 2009 se vlastníkem labelu Death Row Records stala společnost WIDEawake Entertainment Group. Od té doby ale vypustil víceméně jen kompilační alba nevydaných skladeb těch umělců, jejichž jména s ním byla spojena z dřívějška, ale to jej od krachu nezachránilo. A Suge Knight pořád sedí ve vězení.

Podobné články

Doporučujeme

Další články