fb pixel Tucet velkých koncertů roku 2019: Do Prahy zamíří Rammstein, Metallica i Tool – G.cz
Vyhledávání

Tucet velkých koncertů roku 2019: Do Prahy zamíří Rammstein, Metallica i Tool

+ DALŠÍCH 8 FOTEK + DALŠÍCH 9 FOTEK

Co se týká koncertů velkých hudebních jmen, lze letošní rok považovat za mimořádně našlapaný. Legendy se k nám začnou sjíždět na začátku června, tento měsíc bude mimořádně koncertně nabitý. Do Prahy přijedou Tool, The Smashing Pumpkins, Kissáci i Phil Collins. A během letních prázdnin se můžeme těšit na staré dobré Rammstein, Stinga a Metallicu. Skutečně je z čeho vybírat!

Václav Roman
Václav Roman 15.3.2019, 13:49

1. Tool, 4. června 2019, O2 arena

Američtí metalisté Tool hráli v Praze naposledy 2006, kdy k nám zavítali v rámci turné k albu „10 000 Days“. Kapela je opředena tajemstvími a proslýchá se, že při nahrávání používá až okultní techniky. Tool se na nějakou dobu odmlčeli, ale po 13 letech přicházejí s novou deskou a vydají se na turné, které bude mít zastavení také v Praze.

2. Kiss, 19. června 2019, Eden Aréna

Kissáci za sebou mají pětačtyřicetiletou kariéru a nedávno se nechali slyšet, že se v roce 2019 vydají na své poslední turné, které pojmenovali celkem vhodně End of the Road. Rozlučkové turné zamíří i do České republiky.

3. ZZ Top, 19. června 2019, Eden Aréna

Stejné datum a stejné místo jako legendární Kiss. Baskytarista Billy Gibbons, zpěvák Dusty Hill a bubeník Frank Beard tvoří hudební formaci neméně slavnou. ZZ Top už koncertují bezmála 50 let a na svém kontě mají 15 studiových alb.

4. Kool & The Gang, 26. června 2019, Forum Karlín

Do Prahy letos míří i legendární funková kapela Kool & The Gang, jejichž hudba je známá z filmů jako Pulp Fiction nebo Rocky.

5. Rammstein, 16. a 17. července 2019, Eden Aréna

Dva roky uplynuly od chvíli, kdy tu byli němečtí Rammstein naposledy a dočkáme se jich znovu. Jde o jejich první stadionové turné. Nechme se překvapit, co si na velké pódium připravili.

6. Metallica, 8. srpna 2019, Letiště Letňany

Legendární americká metalová skupina Metallica dorazí do Prahy v rámci WorldWired Tour a zahraje své největší hity, ale i novinky z nové desky „Hardwired... to Self-Destruct“. Návštěvníci koncertu si odnesou nejenom nezapomenutelný zážitek, ale také již desáté album této slavné kapely.

V následující galerii se můžete podívat na 12 letošních koncertů, které rozhodně budou stát za to. On k nám totiž kromě toho zamíří ještě třeba Ed Sheeran, Sting, a to zdaleka není všechno:

A aby toho nebylo v červnu málo, nadupaný program nabízí i letošní Votvírák. České hudební léto odstartují Horkýže Slíže, Wohnout a další.

Podobné články

Doporučujeme

Další články