fb pixel Trýznění liliputánů a vyřezávání orgánů zaživa: 10 nejděsivějších pokusů Anděla smrti Mengeleho – G.cz
Vyhledávání

Trýznění liliputánů a vyřezávání orgánů zaživa: 10 nejděsivějších pokusů Anděla smrti Mengeleho

+ DALŠÍCH 6 FOTEK + DALŠÍCH 7 FOTEK

Jedním z nejhorších tyranů koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi byl bezesporu Josef Mengele, kterému tam nikdo neřekl jinak než Anděl smrti. Tento bezcitný řezník se neštítil ničeho; pro své pseudopokusy trýznil dvojčata a rval lidem orgány z těla zaživa bez narkózy. Trestu se za svá běsnění nikdy nedočkal, zemřel až roku 1979 v Brazílii, kde si užíval života.

Pavla Ksiazkiewiczová
Pavla Ksiazkiewiczová 16.3.2019, 09:59

Jeho posedlost dvojčaty neznala mezí

Hlavní osvětimský lékař Josef Mengele se zabýval možností, jak uměle zvýšit pravděpodobnost, že žena porodí dvojčata, případně vícerčata. Už na začátku druhé světové války bylo totiž nacistům jasné, že i německá žena je těhotná devět měsíců, a tak brzy nebude dostatek Árijců pro ovládnutí celého světa.

Pro své pokusy si tedy v Osvětimi vybíral především dvojčata, která byla v táboře umisťována do speciálních budov s mírnějším režimem. Pokusy sice prováděl i na tělesně zdeformovaných lidech, těhotných ženách či novorozeňatech, nejvíce chtěl ale zjistit, zda dvojčata reagují na vše společně. Proto jim působil stejné trápení, a když jedno umřelo, druhé zabil také. Aby je mohl pitvat najednou.

Z 1500 případů jeho pokusných králíků přežilo kolem 100. Vězni, kteří hrůzné utrpení přečkali, jeho pokusy popisovali jako krvavá jatka. Kromě přímých obětí jeho mučení má na svědomí až 400 tisíc osvětimských vězňů, které osobně poslal do plynové komory.

Jestli máte silný žaludek, můžete si o jeho nejděsivějších pokusech přečíst v galerii zde:

Unikl bez trestu

Je až k nevíře, že za své hrůzné činy nebyl nikdy potrestán. Na konci války byl sice zadržen jako válečný zajatec, ale vojáci vůbec netušili, o koho se jedná. V táboře získal novou totožnost na jméno Fritz Hollmann a následně se skrýval jako nádeník v Rosenheimu v Horním Bavorsku, kde ho navštěvovala rodina.

Rodinní příslušníci mu následně sehnali falešné cestovní doklady na jméno Ludwig Gregor a lístek do Jižní Ameriky. Dne 20. června 1949 vyplul na lodi North King z Janova do Argentiny, kde nalezlo útočiště mnoho dalších nacistických důstojníků. Se svou ženou se rozvedl a v roce 1958 si vzal vdovu po svém bratru, Martu. Ona i její syn se přestěhovali také do Argentiny, kde se na čas k němu připojili.

Roku 1959 ho v nové domovině objevili lovci nacistů a tak po varování uprchl do Paraguaye. Marta se nikdy nesmířila s novým životem a opustila ho. Nakonec se usídlil nedaleko São Paula v Brazílii, kde také roku 1979 zemřel. Při plavání nejspíš dostal infarkt a utopil se.

A tady čtěte o soukromých trablech Oldřicha Nového, elegána ze stříbrného plátna.

Podobné články

Doporučujeme

Další články