fb pixel Trháky, které máme spojené s hudbou: Poctivá galerie důkazů, že soundtrack zmůže ve filmu víc než hvězdný herec – G.cz
Vyhledávání

Trháky, které máme spojené s hudbou: Poctivá galerie důkazů, že soundtrack zmůže ve filmu víc než hvězdný herec

+ DALŠÍ 1 FOTKA + DALŠÍ 2 FOTKY

Nemusí to mít dobrý děj a vlastně to ani nemusí dávat smysl. Hlavní je, že to má pořádný soundtrack, kvůli kterému se budete k filmu vracet jako Lassie. Z následujících filmů budete mít deja vu, škytavku a flashback zároveň, protože je to právě hudba, co z nich dělá to nezapomenutelné.

Martin Miko
Martin Miko 24.1.2020, 08:30

Taková normální holka

Absolutně průměrná středoškolská komedie z konce 90. let, která se stala pro mnohé srdeční záležitostí. Není divu, že si ho později vzala na paškál i parodická komedie Bulšit. Ve filmu si kromě ženami milovaného Freddieho Prinze Jr. zahrál i legendární Paul Walker. Film ve světě vydělal přes sto milionů dolarů, ale my si z něj pamatujeme geniálně plouživou píseň Kiss me od kapely Six None The Richer.

Space Jam

Stačí spojit kultovní animáky ze studia Warner Brothers s oblíbenými herci a legendárními basketbalisty, a máte kasovní trhák. V žádném jiném filmu neuvidíte Michaela Jordana, Dannyho DeVita a Bugse Bunnyho, kteří hrají basketbal proti zlým animovaným příšerám. Titulní písně k filmu se ujal legendární RnB zpěvák R. Kelly, který hitem I Believe I can fly bodoval ve všech žebříčcích hitparád po celém světě.

Křupan

Podprůměrná teenagerská komedie, ve které si zahrál Jason Biggs. Toho si samozřejmě pamatujeme z filmů Prci, prci, prcičky a film Křupan je oproti těmto filmům jen tuctové béčko, avšak nikdo z nás nezapomene na titulní píseň Teenage Dirtbag od jednohitové kapely Wheatus. Ta na rozdíl od filmu zůstane nesmrtelnou.

8 Mile

Hudebním drama, které popisuje mládí a start hudební kariéry nadějného rappera. A toho zahrál americký rapper Eminem skvěle. Ve filmu se objevilo mnoho odkazů na zapomenuté rapové skladby z 90. let. Eminem však nahrál k filmu píseň Lose Yourself a v roce 2003 za něj také dostal Oscara.

Judgment Night

V Česku není film Rozsudek noci příliš populární, nicméně v hlavních rolích se objevil například Emilio Estevez nebo Cuba Gooding Jr. Milovníci tvrdé muziky a rapu však tento film znají dobře, a to díky poctivému soundtracku, který je složený ze společných nahrávek oblíbených rapových a rockových umělců. Titulní písní je společný song kapel Biohazard a Onyx. Dále se zde objeví hudební legendy jako Cypress Hill, De la Soul, House of Pain, Slayer, Pearl Jam nebo Ice-T.

Horečka sobotní noci

V dobách, kdy hudebním filmům vévodil John Travolta, vznikl nejen film Pomáda, ale i Horečka sobotní noci. Zní to neuvěřitelně, ale tento snímek vyšel už před 43 lety a hudbu k filmu vytvořila kapela Bee Gees, za což následně obdržela cenu Grammy. A není se čemu divit!

The Blues Brothers

V roce 1980 vyšel legendární hudební film The Blues Brothers, ve kterém se kromě Johna Belushiho objevil i Dan Yakroyd, James Brown, Twiggy, Chaka Khan nebo Aretha Franklin. Děj to nemá v podstatě žádný. Disponuje však hudebními legendami v hereckých rolích a velmi kvalitním soundtrackem. To úplně stačí.

Hříšný tanec

Kde by byl Hříšný tanec bez svého poctivého soundtracku a Patricka Swayzeho? To neví nikdo. Ale pouhého soundtracku k filmu se prodalo 32 milionů kusů a stalo se tak jednou z nejprodávanějších desek v historii. Píseň Time of my life získala snad všechny zásadní ceny, tedy Grammy, Oscara i Zlatý glóbus.

Nebezpečné myšlenky

Učitelka, kterou hraje Michelle Preiffer, se rozhodne přijmout místo na střední školy v ghettu, kde zažívá krušné časy. Jenže ona se nevzdá. Všichni samozřejmě tuší, jak to dopadne, ale nám se díky filmu vybavil geniální song Gangsta`s Paradise od rappera Coolia.

Ano, v tomto článku se dozvíte, že vám k bohatství a věčné slávě může stačit i jeden hit.

Podobné články

Doporučujeme

Další články